PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagłośnienie na PGE Arena Gdańsk

  • PAP    21 kwietnia 2011 - 12:43
Nagłośnienie na PGE Arena Gdańsk

Na trybunach PGE Arena Gdańsk zostanie zainstalowanych 75 głośników (każdy o mocy 1200 W), na promenadach 176 (o mocy 500 W), a na zewnątrz obiektu 41 (o mocy 400 W).
Na obiekcie zamontowanych zostanie także 16 mniejszych głośników (o mocy 30 W), przez które przekazywane będą komunikaty.

Czytaj też: 555 rolek trawy na PGE Arena Gdańsk

Zakończono już montaż największej liczby głośników na promenadach – były one podwieszane pod sufitem, na wysokości trzech metrów.

Czytaj też: Rusza montaż murawy na PGE Arena Gdańsk

Trwają również prace związane z rozpoczęciem montażu nagłośnienia na trybunach. Największe głośniki zawieszone zostaną na 25 specjalnych uchwytach (po trzy na jednym), które obecnie pokrywane są farbą antykorozyjną.

Czytaj też: 30 dni do zakończenia budowy PGE Arena Gdańsk

Jednocześnie czynione są przygotowania do instalacji głośników w Fun Pubie – aktualnie w tym pomieszczeniu zakładane jest okablowanie.

„Na PGE Arena Gdańsk będą funkcjonować głośniki firmy JBL Professional, które działają na wielu obiektach sportowych na świecie. W Stanach Zjednoczonych o ich walorach mogą przekonać się m.in. widzowie na Yankee Stadium w Nowym Jorku i Key Arena w Seattle, a w Wielkiej Brytanii kibice Manchesteru United oraz londyńskich klubów Chelsea i Arsenal” – powiedział prezes firmy TRIAS S.A. Zbigniew Klonowski.

Czytaj też: Euro 2012: PGE Arena Gdańsk coraz bliżej

Toruńska firma jest partnerem technologicznym i generalnym wykonawcą systemów teletechnicznych budowanego w Gdańsku Letnicy stadionu piłkarskiego, który będzie jedną z aren piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Czytaj też: Budowa PGE Arena Gdańsk bez opóźnień

Te urządzenia cechuje wysoka odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Głośniki mogą pracować w temperaturach od minus 28 do 50 stopni Celsjusza, a z uwagi na położenie PGE Areny Gdańsk blisko morza i związaną z tym podwyższoną zawartość soli w powietrzu, zestawy zostały dodatkowo zabezpieczone specjalnym tworzywem sztucznym.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Trybuny pomieszczą 44 tysiące kibiców.

Zakończenie realizacji zaplanowano na 30 kwietnia, a 9 czerwca odbędzie się na tym obiekcie towarzyski mecz piłkarski Polska – Francja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.