PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagroda dla konińskich bulwarów

  • PAP    26 listopada 2011 - 14:48
Nagroda dla konińskich bulwarów

Zbudowane w końcu lipca bulwary nadwarciańskie w Koninie otrzymały główną nagrodę w konkursie poznańskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce.
- Oceniający docenili wysoką rolę społeczną, jaką bulwary pełnią w reintegracji starej i nowej części Konina oraz ich znaczenie dla turystyki - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta, Jolanta Stawrowska.

Zagospodarowanie terenów nabrzeża Warty kosztowało prawie 14 mln zł. Inwestycję sfinansowano w 65 proc. ze środków unijnych i w 35 proc. z samorządowych.

Bulwary zbudowało konsorcjum firm.

- Wybudowano m.in. ciąg pieszo-rekreacyjny o długości 970 m i zespół obiektów rekreacyjnych, w tym tarasy widokowe na wodzie, przystań pasażerską wraz z wjazdem i wyjazdem samochodów - poinformowała Stawrowska.

Powstała także marina dla małych jednostek pływających, łąka rekreacyjna z oczkami wodnymi oraz schody terenowe łączące miasto z nowym bulwarem. Według Stawrowskiej, przewidziano też miejsca, w których będzie można wejść do rzeki, czy pochodzić po piasku.

Znajdujące się w pobliżu Most Toruński i starówka wraz z bulwarem tworzą w tym miejscu nie tylko warunki do dobrego wypoczynku i rekreacji, ale są także dobrym miejscem dla rozwoju przedsiębiorczości i prowadzenia działalności gospodarczej - ocenia rzeczniczka.

Prezentację laureatów i wręczenie dyplomów honorowych zaplanowano na styczeń przyszłego roku, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Teresa, 2011-11-26 18:08:18

    TO JEST NAJWIEKSZA NAGRODA!!!!