PARTNER PORTALU
  • BGK

Najbliższe inwestycje i remonty w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl    28 stycznia 2013 - 11:51
Najbliższe inwestycje i remonty w Swarzędzu

Na terenie Swarzędza zaplanowano w niedługim czasie przeprowadzenie kilku poważnych inwestycji. Niektóre z nich, jak remont ratusza czy budowa parku botanicznego przy Scenie Plenerowej, rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku, inne ruszą lada dzień.
Wciąż trwa budowa wiaduktu w Jasinie oraz drogi łączącej ulicę Rabowicką z drogą krajową nr 92. Gmina Swarzędz podpisała umowę z wykonawcą inwestycji w zeszłym roku.

Zakończenie prac i otwarcie wiaduktu dla kierowców planowane jest na 2014 rok. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o.o. z Zawiercia. Budowa przebiega zgodnie z planem. Do końca bieżącego roku kierowcy muszą liczyć się jednak z utrudnieniem w ruchu w postaci zwężenia odcinka drogi między Paczkowem a Swarzędzem.

Inwestycją, która z pewnością potrwa krócej będzie aleja nad Jeziorem Swarzędzkim. Termin realizacji inwestycji planowany jest na maj 2013 roku. Nowy, kolejny odcinek ścieżki będzie przebiegał od lodowiska wokół terenu, na którym planowana jest budowa Orlika. Na przyległym terenie powstanie także skatepark.

Miasto inwestuje również w chodniki, między innymi na ulicy Napoleońskiej w Swarzędzu oraz w Paczkowie. W ciągu ulicy Napoleońskiej wybudowano kanalizację i nawierzchnię z kostki brukowej. W Paczkowie z kolei piesi będą mogli korzystać z chodników na ulicach Dworskiej, Szkolnej i Sokolnickiej. Prace mają zakończyć się w czerwcu. Oprócz chodników zostanie również wylana nowa nawierzchnia asfaltowa. Powstanie też zatoka autobusowa przy ulicy Dworskiej.

Gminne przedsięwzięcia dotyczą nie tylko dróg i chodników, ale też budynków. Remont czeka Przedszkole nr 3 w Swarzędzu, znajdujące się przy ulicy Kórnickiej. Na razie przygotowana została dokumentacja techniczna, dotycząca termomodernizacji budynku, a niebawem gmina ogłosi przetarg na jej wykonanie. Budynek będzie miał też nowe rynny, parapety i elewację.

Remont objął także przychodnię w Kobylnicy. Obiekt przy ulicy Poznańskiej wzbogaci się między innymi o windę dla niepełnosprawnych i dodatkowe pomieszczenia, które do tej pory służyły za lokale mieszkalne. Ich lokatorzy zostali przeniesieni do budynku komunalnego przy ulicy Staniewskiego w Swarzędzu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.