PARTNER PORTALU
 • BGK

Najgorsze są drogi w Łodzi i Krakowie

 • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    6 lutego 2011 - 11:57
Najgorsze są drogi w Łodzi i Krakowie

Dziura na pół drogi, uszkodzone zawieszenie, walka o odszkodowanie. To najczęściej zdarza się w Łodzi i Krakowie - informuje "Dziennik Łódzki"
W pozostałych dużych miastach problemem są głównie korki. Ich przyczyną są inwestycje drogowe, które mają poprawić sytuację. Ale specjaliści wskazują, że nawet tam, gdzie remontów dróg jest dużo, piętą achillesową są nieefektywne strategie transportowe albo w ogóle ich brak.

Według szacunków, ok. 70 proc. krakowskich dróg wymaga remontu. Tymczasem w tegorocznym budżecie zaplanowano jedynie 19 mln zł na ten cel. To wystarczy na wyremontowanie ok. 22 km dróg i to bez wymiany podbudowy jezdni. Dla porównania Wrocław i Gdańsk na remonty przeznaczą ok. 30 mln zł, a Warszawa niemal 90 mln zł - wylicza "Dziennik Łódzki".

Poznaniacy i wrocławianie też narzekają na dziurawe drogi, ale bardziej na korki. Według raportu firmy Delloite Polska kierowcy pracujący w siedmiu polskich miastach tracili w korkach w 2010 r. w sumie 4,2 mld zł.

W Łodzi jeździ się wolno, ze średnią prędkością 38 km/h. Wolniej tylko we Wrocławiu i Krakowie. Szybsi są kierowcy z Katowic- średnio na liczniku mają 63 km/h i Poznania (44 km/h). Katowice wypadają najlepiej w korkowym raporcie Deloitte'a.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Burowianka.pl, 2011-02-06 20:44:18

  Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany noclegiem w Krakowie Balicach to serdecznie polecam nasz obiekt Transfer z , na lotnisko - wliczony w cenę noclegu. Rezerwacje : 601 07 84 84 info@burowianka.pl Pozdrawiam
 • brązowo-czarny, 2011-02-06 16:57:57

  Jezdzić po Łodzi to PRAWDZIWA MĘKA !!! Trudno to wytrzymać ! Auta się niszczą a psychika kierowców?-można oszaleć...A na dodatek,cały ten bajzel jeszcze trochę potrwa więc trzeba się chyba do tego przyzwyczaić,czyż nie?
 • Łupek, 2011-02-06 14:36:34

  Krakusy tak ukochali swoje miasto,że z krańca świata,po kocich łbach,wertepach gnaliby na rynek starego miasta!!!