PARTNER PORTALU
  • BGK

Najlepszy teren w województwie

  • PAP    27 października 2010 - 14:57

Działka położona przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie (Podkarpackie) okazała się najlepszym terenem inwestycyjnym w województwie i zwyciężyła w regionalnym etapie tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal".
Jak powiedział rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki, teren który zwyciężył ma powierzchnię blisko 12 hektarów: - Liczymy, że dzięki temu sukcesowi uda nam się szybko pozyskać inwestora - dodał rzecznik.

Drugie miejsce w województwie zajął teren inwestycyjny przy ul. Ofiar Katynia w Przemyślu (Podkarpackie).

Jak poinformował Rafał Porada z kancelarii prezydenta Przemyśla, działka ma powierzchnię ponad 24 hektarów i posiada dostęp do drogi krajowej nr 28, prowadzącej do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. Teren ten objęty jest także miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Konkurs "Grunt na medal" jest organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw. Jego główną ideą jest nagradzanie atrakcyjnych terenów pod inwestycje, które później PAIiIZ może rekomendować inwestorom.

W finale konkursu znalazło się 16 działek, po jednej z każdego województwa, które zostały uznane za najlepsze tereny inwestycyjne w Polsce. O tytuł "Gruntu na medal" ubiegały się w tym roku 242 lokalizacje z 158 gmin całej Polski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.