PARTNER PORTALU
  • BGK

Najpiękniejszy biurowiec w Europie znajduje się... w Radzionkowie

  • PropertyDesign.pl/AT    3 listopada 2017 - 07:34
Najpiękniejszy biurowiec w Europie znajduje się... w Radzionkowie
Obiekt Kanlux w Radzionkowie (fot.Medusa Group)

Obiekt Kanlux z Radzionkowa otrzymał nagrodę dla najpiękniejszego biurowca w Europie w kontynentalnej edycji International Property Awards.
Obiekt Kanlux stoi w śląskim Radzionkowie, a za projekt odpowiada pracownia Medusa Group.

Wyniki europejskiej edycji International Property Awards 2017-2018 ogłoszono w Royal Lancaster w Londynie. Kanlux otrzymał Grand Prix i tytuł Best Office Architecture oraz pięć gwiazdek. W grudniu, także w Londynie, będzie reprezentować Europę podczas światowej gali International Property Awards.

Budynek przy ul. Sikorskiego 7A jest obiektem wolnostojącym z wewnętrznym dziedzińcem . Do roku 2010 budynek pełnił funkcję stołówki wojskowej. W roku 2010 na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę zmieniono sposób użytkowania budynku na obiekt biurowo-magazynowy.

W budynku zaprojektowano pomieszczenia biurowe z funkcjami towarzyszącymi na kondygnacji nadziemnej na oraz pomieszczenia magazynowe na kondygnacji podziemnej.

Elewację w formie parawanu zaprojektowano z koryt kablowych na podkonstrukcji stalowej. Nowa elewacja wizualnie łączy wszystkie segmenty budynku tworząc spójną bryłę. W narożnikach powstała nowa przestrzeń wspomagająca funkcjonowanie budynku: ogród przy pomieszczeniu wystawowym, plac gospodarczy przy laboratorium oraz strefy wejściowe do budynku.

Od strony wschodniej zaprojektowano systemowy taras drewniany, który stanowi przedpole dla przestrzeni wystawowej. Taras w tym samym systemie zaprojektowano w atrium.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Olo, 2017-11-03 09:55:58

    A informację podało Radio Erewań :)
  • Estetka, 2017-11-03 09:03:14

    kwestia gustu, dla mnie to bunkier.