PARTNER PORTALU
  • BGK

Najpierw projekt, potem asfalt

  • chelmonline.pl    31 lipca 2012 - 10:12
Najpierw projekt, potem asfalt

Szerokość 5,5 metra, plus pobocze, długość ponad 1500 metrów. Powiat chełmski chce wybudować drogę przez miejscowości Wojciechów, Chojno Nowe Pierwsze, Chojno Nowe Drugie w gminie Siedliszcze.
Powiat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej inwestycji. Projekt drogi pozwoli starostwu na zgłoszenie inwestycji do „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Starania do włączenia do schetynówek drogi w Wojciechowie oraz Henrysin Pawłów pozwoliłoby na rządowe współfinansowanie inwestycji. A to wymaga przygotowań.

Zakres zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie budowy drogi powiatowej na odcinku od drogi krajowej nr 12 (Chełm – Lublin) w miejscowościach Wojciechów, Chojno Nowe Pierwsze, Chojno Nowe Drugie w gminie Siedliszcze, o szerokości 5,5 metra i poboczem.

Warto dodać, że w latach ubiegłych powiat zbudował już na tej drodze w 2010 roku blisko 7 kilometrową nakładkę drogi od Siedliszcza do Chojna Starego. W 2011 roku wykonano nakładki z Chojna Starego do Chojna Nowego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.