Najpierw projekt, potem asfalt

  • chelmonline.pl
  • 31-07-2012
  • drukuj
Szerokość 5,5 metra, plus pobocze, długość ponad 1500 metrów. Powiat chełmski chce wybudować drogę przez miejscowości Wojciechów, Chojno Nowe Pierwsze, Chojno Nowe Drugie w gminie Siedliszcze.
Najpierw projekt, potem asfalt
Powiat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej inwestycji. Projekt drogi pozwoli starostwu na zgłoszenie inwestycji do „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Starania do włączenia do schetynówek drogi w Wojciechowie oraz Henrysin Pawłów pozwoliłoby na rządowe współfinansowanie inwestycji. A to wymaga przygotowań.

Zakres zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie budowy drogi powiatowej na odcinku od drogi krajowej nr 12 (Chełm – Lublin) w miejscowościach Wojciechów, Chojno Nowe Pierwsze, Chojno Nowe Drugie w gminie Siedliszcze, o szerokości 5,5 metra i poboczem.

Warto dodać, że w latach ubiegłych powiat zbudował już na tej drodze w 2010 roku blisko 7 kilometrową nakładkę drogi od Siedliszcza do Chojna Starego. W 2011 roku wykonano nakładki z Chojna Starego do Chojna Nowego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE