Najpierw wydają miliony, a potem szukają pomysłu

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska
  • 14-08-2010
  • drukuj
Dla Tarnowa to transakcja roku. Za stojące na krawędzi ruiny obiekty sportowe w Mościcach miasto zapłaciło 7 mln zł. I wygląda na to, że nie ma na nowy nabytek strategicznego pomysłu. Na razie kolejne pieniądze z miejskiej kasy pójdą na lifting obiektów.

Teren ten od kilku lat wydawał się łakomym kąskiem dla inwestorów. Najpierw działaczy Unii w zamian za przejęcie kontroli nad nieruchomościami milionowymi obietnicami mamili Włosi ze spółki Gwiazda Polarna. Po kilku latach rozmów spółka została uznana za niewiarygodnego partnera – pisze „Gazeta Krakowska”.

Ostatecznie stadion lekkoatletycznym i sąsiednie tereny zielone kupiło miasto.  I nie wie, co z tym zrobić. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną założenia programu zagospodarowania tych obiektów. Nikt nie chce dziś powiedzieć, czy w przyszłości mogłoby wchodzić w grę spieniężenie części terenów sportowo-rekreacyjnych w Mościcach.

Na razie chylący się ku ruinie majątek trzeba czym prędzej reanimować. Konieczny jest remont dachu na Domu Ciężarowca i wymiana parkietu w hali Jaskółka. O uporządkowanie aż się prosi otoczenie stadionu lekkoatletycznego. Miasto zamierza skorzystać z pomocy pensjonariuszy zakładu karnego – informuje „Gazeta Krakowska”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To chyba platna reklama UW ? Swietnie, wyglada jak prawdziwe pochlebstwo.

error, 2010-08-16 15:49:35 odpowiedz

Brawo , to pozytywne działanie urzędnicze . Za wszelką cenę nie zmarnować , co stanowi wartość dla społeczności . To autenycznie odważne dzialanie , a że wyważenie i rozsądne zagospodarowanie wymaga namysłu i czasu to oczywista oczywistość . Potencjał intelektualny ekonomistów i inżynierów w UW na... tyle duży , że jest pewność wykombinowania pozytywnej propozycji . rozwiń

lwps, 2010-08-16 13:34:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE