PARTNER PORTALU
  • BGK

Najpierw wydają miliony, a potem szukają pomysłu

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    14 sierpnia 2010 - 07:15

Dla Tarnowa to transakcja roku. Za stojące na krawędzi ruiny obiekty sportowe w Mościcach miasto zapłaciło 7 mln zł. I wygląda na to, że nie ma na nowy nabytek strategicznego pomysłu. Na razie kolejne pieniądze z miejskiej kasy pójdą na lifting obiektów.
Teren ten od kilku lat wydawał się łakomym kąskiem dla inwestorów. Najpierw działaczy Unii w zamian za przejęcie kontroli nad nieruchomościami milionowymi obietnicami mamili Włosi ze spółki Gwiazda Polarna. Po kilku latach rozmów spółka została uznana za niewiarygodnego partnera – pisze „Gazeta Krakowska”.

Ostatecznie stadion lekkoatletycznym i sąsiednie tereny zielone kupiło miasto.  I nie wie, co z tym zrobić. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną założenia programu zagospodarowania tych obiektów. Nikt nie chce dziś powiedzieć, czy w przyszłości mogłoby wchodzić w grę spieniężenie części terenów sportowo-rekreacyjnych w Mościcach.

Na razie chylący się ku ruinie majątek trzeba czym prędzej reanimować. Konieczny jest remont dachu na Domu Ciężarowca i wymiana parkietu w hali Jaskółka. O uporządkowanie aż się prosi otoczenie stadionu lekkoatletycznego. Miasto zamierza skorzystać z pomocy pensjonariuszy zakładu karnego – informuje „Gazeta Krakowska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • error, 2010-08-16 15:49:35

    To chyba platna reklama UW ? Swietnie, wyglada jak prawdziwe pochlebstwo.
  • lwps, 2010-08-16 13:34:26

    Brawo , to pozytywne działanie urzędnicze . Za wszelką cenę nie zmarnować , co stanowi wartość dla społeczności . To autenycznie odważne dzialanie , a że wyważenie i rozsądne zagospodarowanie wymaga namysłu i czasu to oczywista oczywistość . Potencjał intelektualny ekonomistów i inżynierów w UW na... tyle duży , że jest pewność wykombinowania pozytywnej propozycji .  rozwiń