PARTNER PORTALU
  • BGK

Najważniejsza informacja nt. metra ciągle tajemnicą

  • Polskie Radio    9 października 2014 - 21:24
Najważniejsza informacja nt. metra ciągle tajemnicą

Harmonogram już jest, ale data odbioru to nadal tajemnica. Warszawski ratusz uchylił rąbka tajemnicy w sprawie centralnego odcinka drugiej linii metra.
Została powoła specjalna komisja, która rozpocznie prace w najbliższy poniedziałek, 13 października. Rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk wyjaśnia, że od niej będą zależeć dalsze losy inwestycji.

Czytaj też: Druga linia metra już jedzie. Oto zdjęcia

Zgodnie z umową podpisaną przez Metro Warszawskie z wykonawcą prac, kontrole potrwają do szóstego listopada. Poszczególne etapy odbioru będą na bieżąco ustalane między członkami komisji, a przedstawicielami konsorcjum. Z umowy wynika, że komisja powinna zakończyć pracę do szóstego listopada.

Czytaj też: Pasażerowie doceniają metro

Potem wszystkie dokumenty trafią do trzech instytucji, które wydadzą ostateczną zgodę na użytkowanie metra. Są to inspektorat nadzoru budowlanego, SANEPID oraz straż pożarna.

Urzędnicy ratusza szacują ostrożnie, że otwarcie linii mogłoby nastąpić pod koniec listopada. Nie wykluczają jednak, że stanie się to szybciej, nawet przed wyborami samorządowymi, które są zaplanowane na 16 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.