PARTNER PORTALU
  • BGK

Największe centrum biurowe na Pomorzu

  • JL    27 października 2010 - 11:57
Największe centrum biurowe na Pomorzu

Ruszyła budowa pierwszego budynku kompleksu Olivia Business Centre. Kompleks ma mieć docelowo 120 tys. mkw. powierzchni biurowej i będzie to największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej.
Olivia Business Centre (OBC) powstaje w sąsiedztwie hali Oliwia w Gdańsku i w pobliżu nowoczesnego kampusu uniwersyteckiego – przy głównej arterii Trójmiasta, czyli al. Grunwaldzkiej. Inwestycja warta jest ok. 600 mln zł, a jej zakończenie planuje się na 2017 r.

Zapowiedzią całego kompleksu jest budynek Olivia Gate, który zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 r. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego 26 października wzięli udział: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, abp. Sławoj Leszek Głódź oraz inwestor OBC Maciej Grabski.

Biurowiec Olivia Gate będzie oferować 16 tys. mkw. powierzchni biurowej, 2 tys. usługowej i około 600 miejsc parkingowych.

Zachętą dla przyszłych najemców jest bez wątpienia atrakcyjne położenie budynku. Pracownikom, którzy ze swoich nowych biur będą mieli widok na ulicę, komfort pracy zapewni nowoczesna dźwiękoszczelna elewacja.

Z drugiej strony biurowca zaprojektowano wewnętrzne atrium z fontanną, ławeczkami i starannie zaplanowaną zielenią. Na parterze budynku zlokalizowano powierzchnie usługowe: kiosk, sklepy, restaurację, pralnię i banki.

O tym, że Trójmiasto i Gdańsk potrzebują centrów biurowych wiadomo nie od dziś. Już w 2009 r. jako jedyne miasto w Polsce i jedno z ośmiu w Europie Gdańsk został uznany za najbardziej atrakcyjną lokalizację dla centrów biznesowych na świecie. Czynnikami decydującymi o wyborze były m.in.: dostępność na tutejszym rynku pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, stosunkowo niskie koszty pracy, dobra infrastruktura miasta i wysoka atrakcyjność życia w nim.

– Gdańsk jest przyjazny inwestorom – podkreśla Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Mimo że w Trójmieście Gdańsk dysponuje największym potencjałem ponad 211 tys mkw. powierzchni biurowych, rozbudowująca się oferta na rynku biurowym wpływa na wzrost zainteresowania ze strony kolejnych inwestorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.