PARTNER PORTALU
  • BGK

Nakło nad Notecią: przystań już po rozbudowie

  • bad    5 grudnia 2014 - 13:59
Nakło nad Notecią: przystań już po rozbudowie
Mat. prasowe

Zakończył się drugi etap budowy przystani wodnej w Nakle nad Notecią. Przy działającym od 2011 roku basenie portowym powstało nowoczesne zaplecze dla turystów.
Realizacja inwestycji była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 5 grudnia uroczyste otwarcie mariny.

- Nakło nad Notecią, podobnie jak wiele innych miast w regionie, dzięki wsparciu środków z Unii Europejskiej ma już nowoczesną bazę do uprawiania turystyki wodnej. Tego rodzaju obiekty to klucz do efektywnego wykorzystania potencjału przebiegających przez nasz region wodnych szlaków. Budowa przystani w Nakle nad Notecią jest związana z rewitalizacją międzynarodowej drogi wodnej E70 z Antwerpii do Kłajpedy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: Budowa stadionu w Tychach powoli finiszuje

W ramach pierwszego, zakończonego trzy lata temu etapu projektu przy ulicy Noteckiej powstał basen portowy o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych oraz infrastruktura do cumowania jachtów i innych jednostek pływających wraz z przyłączami do energii elektrycznej i dostępem do wody. Na realizację inwestycji trafiło 5,2 miliona złotych z RPO.

Drugi etap przedsięwzięcia objął budowę budynku pełniącego funkcje dydaktyczne, turystyczne i administracyjne. Znajdują się w nim między innymi bosmanat portu, warsztat szkutniczy, sanitariaty i prysznice, wypożyczalnia kajaków, 5 dwuosobowych pokoi noclegowych z łazienkami, pomieszczenie do ładowania akumulatorów oraz pomieszczenie do przygotowywania posiłków. Powstały także boiska do siatkówki, plac zabaw oraz pole namiotowe, a także bulwar z miejscami do rekreacji. Wsparcie z naszego RPO na realizację przedsięwzięcia to 1,7 milion złotych.

Czytaj też: Opole ma dworzec, którym można się chwalić

Dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego żeglarze, kajakarze i wszyscy miłośnicy rekreacji na wodzie mogą korzystać z coraz bogatszej infrastruktury turystycznej. W Bydgoszczy, dzięki 5,7 mln złotych dofinansowania z naszego RPO powstała Przystań Bydgoszcz (więcej tutaj). Kolejne 2,5 miliona złotych dotacji rozdysponowanej przez Urząd Marszałkowski umożliwiło budowę mariny przy ulicy Płockiej we Włocławku.

Nowy blask zyskał też port i nabrzeże Wisły w Grudziądzu. Przystań żeglarska działa również na Jeziorze Sępoleńskim w Sępólnie Krajeńskim. Infrastruktura dla miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie powstała też Barcinie, Chełmży oraz w ramach projektu „W labiryntach natury”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.