PARTNER PORTALU
 • BGK

Napieralski: Orliki musi zbadać NIK

 • PAP    27 stycznia 2011 - 13:51
Napieralski: Orliki musi zbadać NIK

Szef SLD Grzegorz Napieralski złożył 27 stycznia wniosek do NIK w sprawie nieprawidłowości, które - jego zdaniem - miały miejsce przy przygotowaniu i realizacji rządowego programu "Moje boisko - Orlik".
ZAKTUALIZOWANE. "Projekt budowy Orlików od początku był przejrzysty i transparentny. Od początku również był objęty programem tarczy antykorupcyjnej i monitorowany przez CBA oraz ABW. W 2009 roku mimo wniosku ABW prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy realizacji programu"  -  tak skomentował rzecznik ministra sportu i turystyki Jakub Kwiatkowski zarzuty Grzegorza Napieralskiego.

Jak dodał, w tej chwili w ministerstwie trwa kontrola NIK dotycząca realizacji budżetu na 2010 rok. "Jednocześnie kontrolerzy sprawdzają prawidłowość realizacji programu budowy Orlików" - podkreślił.

-------------------------

Wcześniej dowiedzieliśmy się że, zastrzeżenia SLD w sprawie budowy Orlików budzi m.in. udział firm producenckich w spotkaniach w Ministerstwie Sportu opracowujących szczegółowe koncepcje realizacji tego programu, prowadzona z nimi korespondencja, a także sposób i tryb wyłonienia firm do prowadzenia płatnych szkoleń dla realizacji programu Orlik.

Zawiadomienie, pod którym widnieje podpis Napieralskiego, ma związek z informacjami "Superwizjera" TVN, że w trakcie prac nad programem Orlik w Ministerstwie Sportu dochodziło do tajemniczych spotkań, w których uczestniczył biznesmen polecony przez ówczesnego ministra Mirosława Drzewieckiego. Według autorów programu omawiane miały na nich być szczegóły powstającego na początku 2008 roku projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Oo, 2011-01-27 22:45:25

  powinni sie wziąć za tę sprawę...
 • Czekalska, 2011-01-27 22:40:51

  no proszę ... i dalej w tej sprawie jedno wielkie nic...
 • autoidea, 2011-01-27 22:15:03

  Zdaniem Napieralskiego czy zdaniem SLD ? To roznica. Niech Napieralski zbada sobie swojego "orlika".