PARTNER PORTALU
  • BGK

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykują innowacyjne rozwiązania na drogi

  • PAP/Puls Biznesu    29 grudnia 2014 - 06:32
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  szykują innowacyjne rozwiązania na drogi

fot.sxc.hu

NCBR i GDDKiA ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach.
Polscy kierowcy od lat narzekają na kiepską jakość tras, a w statystykach dotyczących bezpieczeństwa też wypadamy fatalnie - pisze "Puls Biznesu"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) stara się jednak o poprawę jakości i bezpieczeństwa jazdy, i w połowie stycznia wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosi konkurs dla naukowców.

Czytaj też: 27 proc. dróg w Polsce będzie mieć betonową nawierzchnię

W jego ramach będzie można ubiegać się o fundusze na wsparcie badań dotyczących innowacyjnych technologii nawierzchni oraz opracowania nowych metod prognozowania ich trwałości, zarządzania ruchem i bezpieczeństwem na drogach.

Z efektów programu będą mogli korzystać zarządcy dróg, przedsiębiorcy oraz biura projektowe - informuje rzecznik NCBR Kamil Melcer.

Budżet programu realizowanego przez NCBR i GDDKiA, który ma poprawić jakość dróg i bezpieczeństwo, szacowany jest na 50 mln zł - wylicza "PB".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.