PARTNER PORTALU
  • BGK

Narodowy wciąż w powijakach

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    17 lutego 2012 - 07:41
Narodowy wciąż w powijakach

Chociaż oficjalne otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie już się odbyło, budowa tej sztandarowej inwestycji na EURO 2012 wciąż trwa.
Ostateczny jej koszt jest niewiadomą, a firmy pracujące przy niej od kilku miesięcy nie mogą doczekać się zapłaty za wykonane prace – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Generalny wykonawca, międzynarodowe konsorcjum złożone z Hydrobudowy Polskiej i PBG oraz austriackiej Alpine Bau informuje podwykonawców, że nie płaci, bo nie otrzymuje na czas wynagrodzenia od inwestora, czyli Narodowego Centrum Sportu. Jednak Hydrobudowa Polska w przesłanym gazecie oświadczeniu zapewniła, że wszystkie zaległe zobowiązania zostaną uregulowane, a zakończenie prac i zejście z budowy nastąpi do końca kwietnia 2012 r.

Powstałe na budowie opóźnienia spowodowały problemy w koordynacji prac na Stadionie Narodowym, a co za tym idzie wzrost kosztów. Budżet inwestycji rośnie z powodu konieczności wykonywania robót dodatkowych. W tej sytuacji jej budżet, czyli 1,915 mld zł jest zagrożony, część prac jest niezapłacona, a część nawet niewykonywana – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Czytaj też: Polskie stadiony daleko od wymagań UEFA

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • KORA, 2012-02-17 10:02:30

    a gdzie sie podziały te wszystkie osoby, które byłyodpowiedzialne za ten stadion?