PARTNER PORTALU
  • BGK

Nawet 100 tys. na infrastrukturę drogową w Toruniu

  • AT    18 stycznia 2012 - 13:07
Nawet 100 tys. na infrastrukturę drogową w Toruniu

Do 15 marca 2012 roku torunianie mogą składać wnioski o sfinansowanie przez Urząd Miasta uzupełnienia infrastruktury z zakresu dróg, chodników, parkingów, oświetlenia oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych. Prace będą realizowane w ramach zadania "Uzbrojenie terenów realizowane z partycypacją mieszkańców".
Jak informuje toruński magistrat zainteresowani mogą zwracać się do prezydenta miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) z wnioskami o realizację przedsięwzięcia. Wnioskodawcy zobowiązani są na swój koszt przygotować projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę.

Dokumenty, które powinien przedłożyć wnioskodawca to wniosek zainteresowanego oraz w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku opracowany projekt budowlany przedmiar robót, kosztorys inwestorski, projekt badań geologicznych, uzyskane pozwolenie na budowę na rzecz gminy - podaje magistrat - podaje magistrat.

Po zrealizowaniu zadania, wybudowana infrastruktura przechodzi nieodpłatnie na majątek Torunia.

Na realizację zadania "Uzbrojenie terenów realizowane z partycypacją mieszkańców" w budżecie miasta na 2012 rok przewidziano 100 tys. zł.

Jak donosi Urząd Miasta w ubiegłym roku w ramach tego zadania wykonano na przykład parking na 11 miejsc przy przedszkolu "Calineczka" przy ul. Osiedlowej. Dotacja na ten cel wyniosła 45 tys. zł. Rok wcześniej przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Targowej wybudowano zatokę parkingową, dzięki czemu poprawiło się bezpieczeństwo dowożonych do placówki dzieci. Miasto wspomogło inicjatywę kwotą 21,6 tys. zł. Także w roku 2010 na ul. Zakosy, od numeru 5 do 25, wybudowano ciąg pieszojezdny. Dotacja wyniosła 84 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.