NCS tłumaczy sprawę sufitu na stadionie

  • Przegląd mediów/Radio Zet/AT
  • 09-05-2012
  • drukuj
Nad jednym z wejść na Stadion Narodowy w Warszawie zerwał się sufit. Narodowe Centrum Sportu wydało w tej sprawie komunikat
NCS tłumaczy sprawę sufitu na stadionie

ZAKTUALIZOWANA. Jak poinformowało Radio Zet nikomu nic się nie stało. Obecnie trwa sprawdzanie sufitów nad pozostałymi 17 wejściami na stadion.

W najbliższy piątek UEFA ma przejąć wszystkie stadiony, a za niecały miesiąc na obiekcie w Warszawie ma odbyć się mecz z okazji otwarcia mistrzostw EURO 2012.

Oto oficjalny komunikat Narodowego Centrum Sportu:

W niedzielę 6 maja Narodowe Centrum Sportu stwierdziło usterkę polegającą na naderwaniu części podwieszonego sufitu w jednym z wejść na Stadion Narodowy. Usterka nastąpiła w wejściu na sektory D14 - 15. Sufit podwieszany stanowi jeden z elementów wykończeniowych wejścia.

Wewnętrzny zespół NCS, generalnego wykonawcy oraz projektanta przeanalizował możliwe przyczyny usterki oraz w trybie natychmiastowym wezwał Generalnego Wykonawcę do usunięcia usterki na koszt własny.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną usterki był wadliwie przeprowadzony montaż elementów podtrzymujących po pracach instalacyjnych prowadzonych w tym wejściu.

Prace naprawcze (prawidłowy montaż sufitu) rozpoczęły się w poniedziałek popołudniu i zakończyły się w środę 9 maja.

Jednocześnie wewnętrzny zespół NCS, generalnego wykonawcy oraz projektanta prowadzą szczegółowe ekspertyzy montażu sufitów podwieszanych w pozostałych wejściach na stadion w celu potwierdzenia jakości i prawidłowości wykonania. Całość wyników ekspertyz prowadzonych przez zespół znana będzie do piątku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE