PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będą parkować między sosnami

  • www.sztafeta.pl    6 marca 2013 - 10:47
Nie będą parkować między sosnami

Około 50 drzew poszło pod piłę na osiedlu Śródmieście w Stalowej Woli. Było to konieczne, gdyż planowana jest kompleksowa modernizacja części tego osiedla. Dzięki temu powstaną nowe parkingi.
Prace są prowadzone w ramach rewitalizacji osiedla Śródmieście na obszarze między ulicą Skoczyńskiego od szkoły muzycznej, a parkiem miejskim. Zagospodarowanie tego terenu wcześniej było konsultowane z mieszkańcami osiedla.

Niektórzy odetchnęli z ulgą, bo pod blokami praktycznie nie było parkingów. Wiele osób parkowało auta na trawnikach między drzewami. Dochodziło nawet do tego, że ludzie usuwali krawężniki, by łatwiej było im wjechać na trawnik. Już niedługo te problemy się skończą.

Modernizacja terenu między blokami przy ulicy Skoczyskiego, przewiduje przebudową dróg osiedlowych, wzdłuż których powstaną dodatkowe miejsca parkingowe, a także budowę dwóch parkingów. Jeden będzie się znajdował naprzeciw szkoły muzycznej, a drugi w głębi między blokami przy dużym klombie kwiatowym.

W ramach zagospodarowania osiedla są przewidziane również dwie podziemne pergole śmietnikowe, prawdopodobnie pierwsze takie w Stalowej Woli. Ponadto będzie prowadzona przebudowa kanalizacji. Zostaną też postawione ławki dla mieszkańców.

Wycinka drzew ma zakończyć się w marcu, a całość tej inwestycji przewidziana jest na koniec września.

Warto dodać, że to nie jedyne parkingi, które powstaną w tym roku w Stalowej Woli, na terenach miejskich i spółdzielni mieszkaniowej. W planach jest budowa parkingu przy ulicy Wojska Polskiego (obok bloku nr 13), na osiedlu Poręby (obok bloku nr 63 przy ulicy Poniatowskiego), a także zatoka parkingowa przy ulicy Floriańskiej w sąsiedztwie bloku przy ulicy KEN 3.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mucha, 2013-03-08 20:20:01

    Tak,słusznie,należy wyciąć wszystkie drzewa,wyrwać trawę i wszędzie zrobić parkingi,Brawo.No i oczywiście wszystko zaasfaltować!!!Spacer pośród samochodów,najlepiej z włączonymi silnikami - rewelacja.Tylko skąd tyle masek p- gazowych wziąć?