PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie nowego asfaltowego dywanu

  • www.esosnowiec.pl (Piotr Celej)    1 października 2012 - 10:16
Nie będzie nowego asfaltowego dywanu

Pokruszony asfalt, wyboje, dziury i poprzeczne pęknięcia, to obraz głównej drogi wiodącej przez sosnowieckie Maczki – ulicy Krakowskiej.
Mieszkańcy liczą na generalny remont, ale władze miasta rozwiewają marzenia o nowym asfaltowym dywanie. Jak na razie musi wystarczyć doraźne łatanie powstałych dziur. Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Maczki narzekają na stan ul. Krakowskiej, głównej drogi prowadzącej przez osiedle.

Droga od dawien dawna nie była remontowana, a codziennie musi wytrzymać wielotonowe obciążenia samochodów ciężarowych wożących węgiel z kopalni Kazimierz – Juliusz oraz gaz z terminalu w pobliżu Kolonii Wągródka. Jej stan z miesiąca na miesiąc się pogarsza.

-To główna trasa łącząca południową część miasta z Jaworznem. Niestety, jedyna i bardzo często wybierana przez kierowców, szczególnie ciężarówek. – stwierdza Ewa Kozłowska, mieszkanka Maczek.

– Wystarczy zobaczyć, że lepszej jakości droga kończy się tuż przy tablicy z nazwą „Jaworzno”, a po sosnowieckiej stronie zaczynają się dziury i wyboje. To efekt przeładowanych aut, rozjeżdżających asfalt. Nigdy nie widziałam tutaj policjantów, którzy kontrolowaliby ciężar aut z węglem czy gazem. Od czasu do czasu pojawiają się ekipy remontowe doraźnie łatające dziury, ale od tego droga nie zrobi się nowa. Przecież to raptem niecały kilometr. Czy miasto nie może w najbliższym czasie położyć nowej warstwy asfaltu? – pyta pani Ewa.

O złym stanie ulicy pisaliśmy w 2009 roku. Ówczesny rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu Grzegorz Dąbrowski tłumaczył, że w dzielnicy planowana jest budowa kanalizacji w latach 2012-2015 i do tego czasu trzeba poczekać z generalnym remontem. Prace nad jej budową jak na razie nie ruszyły.

Czy zatem termin naprawy zostanie przesunięty o kolejne lata? Okazuje się, że tak i na tę chwilę trudno sprecyzować kiedy. Urząd Miejski w Sosnowcu w piśmie skierowanym do redakcji stwierdza lakonicznie: „(...) w ciągu ostatnich lat nie był przeprowadzany remont ulicy Krakowskiej. Miejski Zakład Ulic i Mostów w ramach bieżącego utrzymania dróg, dokonuje napraw polegających na usuwaniu ubytków w nawierzchni jezdni”.

– Realizacja zadania związanego z remontem ulicy wymaga zapisania w planie remontów na dany rok – tłumaczy Anna Jasikowska – Bożyk z Wydziału Informacji i Promocji UM.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.