PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie ma chętnych na kupno terminala w Zwardoniu

  • gazetazywiecka.pl    13 czerwca 2011 - 13:34

Potężna platforma odpraw celnych w Zwardoniu, której wartość wycenia się na ponad 41 mln zł sprzedawana była już trzy razy.
Za drugim razem cenę wywoławczą obniżono do zaledwie 50 proc. tej wartości i nic. Nawet nikt nie spytał o terminal, nie mówiąc już o złożeniu jakiejkolwiek oferty.

Nie powiodła się również trzecia próba sprzedaży w drodze rokowania. Oznacza to, że zainteresowany mógł nabyć kolosa nawet za cenę niższą od wywoławczej. Tyle, że i tym razem nie udało się znaleźć nabywcy.

Dalsze bezcelowe utrzymywanie platformy to spory kłopot dla wojewody śląskiego. Miesięczne koszty utrzymania sięgają kilkudziesięciu tys. zł i nawet w połowie nie jest w stanie ich pokryć z przychodów uzyskiwanych za wynajem części jego powierzchni pod działalność usługową.

W tej sytuacji, jak informuje Krzysztof Fiołek, asystent starosty ds. kontaktów z mediami, powiat, na który wojewoda scedował utrzymanie obiektu będzie podejmował kolejne próby.

Starosta wystąpił do wojewody o wyrażenie zgody o rozparcelowanie terenu należącego do przejścia w Zwardoniu, w celu sprzedaży pojedynczych działek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.