PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie ma pieniędzy na dziury w jezdni

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    21 marca 2011 - 06:08
Nie ma pieniędzy na dziury w jezdni

W tym roku obejdzie się bez rewolucji na drogach w stolicy województwa. Duże pieniądze na naprawę nawierzchni są tylko dla centrum Katowic.
Gruntownych modernizacji będzie zaledwie kilkanaście – informuje „Dziennik Zachodni”. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ma na remonty w tym roku około 15 mln zł, czterokrotnie mniej niż w ubiegłym roku.

Kilka razy wyższy budżet drogowy ma Wydział Inwestycji Urzędu Miasta, ale rok 2011 zdominowały dwie duże inwestycje – przebudowa dworca PKP oraz budowa strefy kultury na terenie po kopalni Katowice.

Umowa między magistratem a inwestorem przebudowy dworca – Neinver Polska i PKP – jest taka, że inwestorzy dostarczają projekt, a miasto przebudowuje ulice, między innymi Młyńską, Pocztową, Dworcową i Słowackiego.

Najwięcej roboty będzie na Dworcowej i Słowackiego, na tych ulicach muszą znaleźć się wjazdy i wyjazdy do tunelu pod dworcem kolejowym. Na ten cel w kasie miasta jest ponad 17 mln.

Druga z drogich inwestycji, to budowa układu komunikacyjnego na terenie po kopalni Katowice dla nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Koszt, to kilkanaście mln zł.

Wydział inwestycji planuje też rozpocząć budowę połączenia drogowego między ulicami Marcinkowskiego a ul. 1 Maja, a także budowę układu komunikacyjnego w rejonie ulic Książęcej, Piotrowickiej i Hadyny w Ligocie.

Nie porażają plany Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Nowa nawierzchnia pojawi się w Brynowie na ulicy Meteorologów na odcinku od Ceglanej do Zgrzebnioka, a także w centrum na Marii Skłodowskiej – Curie na odcinku od Poniatowskiego do Kopernika.

Asfalt będzie zrywany także na ulicy Jagiellońskiej na odcinku od Lompy i Francuskiej. Ulica Rataja na odcinku od Ossowskiego do Bardowskiego zyska nową nawierzchnię, chodniki i zatoki autobusowe. W kolejce są jeszcze ulice Deszczowa, Letnia, Lubuska i Szybowa – informuje „Dziennik Zachodni”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2011-03-31 14:41:48

    Nie róbcie, tam zaraz, z jakichś dziur histerii. Zobaczcie arterie z Północnej Syberii !