PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie ma pieniędzy na stadion miejski

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza/Łódź    11 lutego 2011 - 08:02

Przez najbliższe trzy lata Łódź na budowę stadionu planuje wydać 540 tys. zł. W magistracie przekonują, że inwestycji nic jednak nie grozi. ŁKS-owi pozostaje w to wierzyć.
O budowie stadionu miejskiego mówi się w Łodzi od 10 lat. Kolejne władze, zamiast zacząć realizować plany, potrafią je tylko zmieniać. Zgodnie z ostatnią koncepcją stadion na 18 tys. miejsc ma powstać przy al. Unii i kosztować 80 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Problem w tym, że miasto te pieniądze chce zacząć wydawać dopiero od 2014 r. Do tej pory w wieloletniej prognozie finansowej zapisano zaledwie 540 tys. Dlaczego tylko tyle? Bo stadion ma powstać na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego – ma go wykonać prywatna firma, która później będzie spłacana przez miasto.

Główne prace nad wyłonieniem prywatnego inwestora rozpoczną się pod koniec lutego. Wtedy też będą znane warte 0,5 mln zł ekspertyzy, na które składają się program funkcjonalno-użytkowy dla obiektu oraz jego analizy finansowe i prawne – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.