Nie ma pozwoleń na metro

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 08-03-2011
  • drukuj
W sierpniu ma ruszyć drążenie pierwszego tunelu warszawskiego metra spod ronda Daszyńskiego w stronę Marszałkowskiej. Termin ten jest nie do utrzymania.

Wszystko dlatego, że nie ma pozwoleń na budowę wszystkich siedmiu nowych stacji. Metro Warszawskie wnioski o pozwolenie na budowę dla stacji rondo ONZ, Świętokrzyska i Dworzec Wileński złożyło w styczniu, a dla przystanków Rondo Daszyńskiego, Nowy Świat, Powiśle i Stadion – w grudniu – podaje „Życie Warszawy”.

Dokumentacja utknęła w urzędzie wojewódzkim i w stołecznym ratuszu. Nie ma problemów technicznych, tylko biurokratyczne. W Polsce nie ma osobnych przepisów do budowy metra, więc na każde odstępstwo trzeba mieć zgodę z Ministerstwa Infrastruktury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

to ocknęli się z pozwoleniami dopiero wowczas, kiedy inwestycja winna ruszyć? to kto i jak to przygotowywał? czy może chodzilo o pokazanie, kto jest ważniejszy? Od początku przy tej inwestycji sa przekręty i opowiadanie, że ta linia będzie gotowa za 3 lata było swiadomym kłamstwem HGW.

leda, 2011-03-08 15:27:38 odpowiedz

Czy bez przepisow nie ma zycia ? Ich brak jest wielka szansa. Jesli na cos nie ma przepisow to znaczy ze mozna robic, co sie samemu uwaza za odpowiedzialne. Jezeli mamy w szafce lekarstwa, to nie znaczy, ze od razu musimy chorowac.

autoidea, 2011-03-08 08:37:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE