Nie wpuszczą na A2 nowego wykonawcy

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 09-07-2011
  • drukuj
Polskie firmy, którym chińskie konsorcjum COVEC zalega ze spłatą długów grożą, że nie wpuszczą na budowę nowego wykonawcy.
Nie wpuszczą na A2 nowego wykonawcy

COVEC zalega ze spłatą swoim partnerom z budowy A2 ponad 117 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza” .

Czytaj też: Prace na A2 ruszą jeszcze w lipcu?

Po zerwaniu kontraktu za zaległości odpowiada też GDDKiA, ale tylko wobec podwykonawców i dostawców, których COVEC zgłosił. Chińczycy zgłosili jedynie część podwykonawców, a pozostałych nie zarejestrowali.

Po miliony złotych zgłosiło się już 25 przedsiębiorstw spoza listy. Na pieniądze z GDDKiA nie mają co liczyć.

Firmy grożą, że nie wpuszczą na budowę nowego wykonawcy – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

zablokuja dalsza budowe do momentu zaplaty - I MAJA RACJE !!! - bo takie maja prawo - nawet jesli Covec jest wyrzucony z budowy - i tu sie klania bubel prawny - z kwietnia 2010 - art. 649.1 kc - i art. 647.1 kc z ktorego przy drogach nie ma jak skorzystac, bo podpisywane umowy nie sa umowami o r...oboty budowlane !!! Ot polskie nieprawodawstwo - na kazdym kroku. No i bedzie bal na stypach padnietych firm, tyle ze bez dojazdu !!! A do tego dojdzie pozew Chinczykow, ktory jak nam juz wiadomo przygotowuja, bo maja dosc mocnego haka... i tez sie zacznie, a w efekcie zaplacimy podwojnie, albo i potrojnie za nieudolnosc urzedasow - ale polak potrafi tylko uczyc sie za nie swoje.... rozwiń

Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-07-11 14:38:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE