PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie wpuszczą na A2 nowego wykonawcy

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    9 lipca 2011 - 07:54
Nie wpuszczą na A2 nowego wykonawcy

Polskie firmy, którym chińskie konsorcjum COVEC zalega ze spłatą długów grożą, że nie wpuszczą na budowę nowego wykonawcy.
COVEC zalega ze spłatą swoim partnerom z budowy A2 ponad 117 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza” .

Czytaj też: Prace na A2 ruszą jeszcze w lipcu?

Po zerwaniu kontraktu za zaległości odpowiada też GDDKiA, ale tylko wobec podwykonawców i dostawców, których COVEC zgłosił. Chińczycy zgłosili jedynie część podwykonawców, a pozostałych nie zarejestrowali.

Po miliony złotych zgłosiło się już 25 przedsiębiorstw spoza listy. Na pieniądze z GDDKiA nie mają co liczyć.

Firmy grożą, że nie wpuszczą na budowę nowego wykonawcy – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-07-11 14:38:30

    zablokuja dalsza budowe do momentu zaplaty - I MAJA RACJE !!! - bo takie maja prawo - nawet jesli Covec jest wyrzucony z budowy - i tu sie klania bubel prawny - z kwietnia 2010 - art. 649.1 kc - i art. 647.1 kc z ktorego przy drogach nie ma jak skorzystac, bo podpisywane umowy nie sa umowami o r...oboty budowlane !!! Ot polskie nieprawodawstwo - na kazdym kroku. No i bedzie bal na stypach padnietych firm, tyle ze bez dojazdu !!! A do tego dojdzie pozew Chinczykow, ktory jak nam juz wiadomo przygotowuja, bo maja dosc mocnego haka... i tez sie zacznie, a w efekcie zaplacimy podwojnie, albo i potrojnie za nieudolnosc urzedasow - ale polak potrafi tylko uczyc sie za nie swoje....  rozwiń