PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie zdążą z obwodnicą Żywca i mostem na Sole

  • wnp.pl    11 września 2014 - 12:45

Konsorcjum hiszpańskiej spółki Construcciones Rubau oraz jej polskiego oddziału nie ukończy w umownym terminie budowy obwodnicy Żywca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945 wraz z mostem na Sole - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
Kontrakt na realizację inwestycji podpisano 24 października 2013 r. Jego wartość wynosi 40,77 mln zł brutto, a kryterium wyboru wykonawcy była najniższa cena. Umowny termin zakończenia prac ustalono na 15 listopada 2014 r.

- Tymczasem wykonawca przewiduje betonowanie płyty pomostu i jej podwieszenie do stalowego łuku do końca bieżącego roku. Nie zostanie także ukończona budowa otwartego tunelu. Łączne opóźnienie budowy wynosi ok, dwóch miesięcy według obowiązującego harmonogramu - podał ZDW w Katowicach.

Dodał, że według zapewnień wykonawcy przed zimą uda się zakończyć roboty przy przebudowie ul. Handlowej w takim zakresie, aby możliwe było jej otwarcie dla ruchu pojazdów i pieszych.

Przedstawiciele konsorcjum zobowiązali się także, że do 15 września przedstawią nowy harmonogram prac, przewidujący ich wznowienie w 2015 r. - po okresie zimowym. ZDW w Katowicach nie poinformował o ewentualnych karach umownych dla wykonawcy.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowany nowy most na Sole oraz brakujący odcinek alei Jana Pawła II wzdłuż koryta Soły aż do ul. Witosa, gdzie powstanie nowe rondo.

- Droga pobiegnie pod dojazdem do istniejącego mostu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w centrum miasta będą znacznie mniejsze korki. Osoby zmierzające do Korbielowa pojadą wygodniej i szybciej - informował wcześniej inwestor.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.