PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie zdążą ze stadionem Wisły na rundę wiosenną

  • Gazeta Wyborcza Kraków    29 stycznia 2011 - 08:14
Nie zdążą ze stadionem Wisły na rundę wiosenną

Wszystko wskazuje na to, że dopiero w kwietniu Wisła Kraków rozegra mecz na kompletnym stadionie. Będzie miał cztery trybuny i telebimy. I to byłby koniec wielkiej budowy. Zostaną tylko rachunki.
Stadion nie będzie gotowy przed wiosenną rundą rozgrywek, jak początkowo planowano, bo jesienią zeszłego wykonawca zażądał zbyt wysokiego honorarium za prace wykończeniowe i miasto musiało rozpisać nowy przetarg informuje „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Prace przy trybunie północnej (gdzie największym wyzwaniem było przygotowanie części komunikacyjnej) są zaawansowane w 90 proc. Trwa też przygotowanie elewacji budynku na trybunach od północy i zachodu (tu robotnicy zajmują się teraz izolacją) oraz wykańczanie wnętrz trybuny zachodniej, gdzie jest najwięcej do zrobienia.

Jeśli uda się dotrzymać tych terminów, trwająca cztery lata przebudowa stadionu Wisły do klasy Elite wreszcie dobiegnie końca. Kraków nie skończy jednak płacić za prace. Całość robót będzie kosztowała grubo ponad pół miliarda zł (100 mln pochodzi z dotacji budżetu państwa), z czego tylko w tym roku zapłacono wykonawcom 127,5 mln zł.

W roku 2012 trzeba dołożyć kolejne 80 mln zł, a ostatni rachunek zapłacić jeszcze w 2013 roku – ok. 50 mln zł. Spośród stadionów budowanych w związku z Euro 2012 będzie to obok poznańskiego najtańszy stadion; mimo to jego budowa kosztuje ponad 100 mln zł więcej, niż pierwotnie zakładano – pisze „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.