Niebezpieczny Stadion Śląski

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 20-12-2012
  • drukuj
Trzeba poprawić projekt zadaszenia trybun Stadionu Śląskiego ponieważ nie gwarantuje on bezpieczeństwa użytkowania obiektu.
Niebezpieczny Stadion Śląski

Jak podaje katowicka "Gazeta Wyborcza" według naukowców z Politechniki Gdańskiej, którzy przygotowali ekspertyzy dla śląskiego marszałka konstrukcja powinna zostać ponadto wzmocniona dwoma dodatkowymi linami.

Jak informuje "GW" jeden z podwładnych marszałka po lekturze raportu na podstawie obecnego projektu stwierdził, że nie można kontynuować budowy.

Czytaj też: Stadion Śląski gotowy dopiero za półtora roku?

Marszałek Adam Matusiewicz (PO) oczekiwał, iż ekspertyza pozwoli szybko dokończyć wartą około 500 mln zł budowę stadionu. Teraz na pewno tak się nie stanie - informuje "GW".

- Naukowcy wytykają autorom projektu zadaszenia, że przyjmując klasę konsekwencji ewentualnego zniszczenia dachu, przyjęli klasę CC2, a odpowiednią klasą jest CC3. Ponadto o 7 procent przekroczone zostały dopuszczalne przez producenta siły oddziałujące na liny zadaszenia. Dodatkowo jeśli chodzi o przyjęte normy obciążenia dachu śniegiem, to przyjęte wartości są zbyt niskie - podaje "GW".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE