PARTNER PORTALU
  • BGK

Niebiescy grają i pieniądze mają

  • Parkiet    14 grudnia 2009 - 07:20
Niebiescy grają i pieniądze mają

W przyszłym roku Ruch Chorzów zamierza zdecydowanie poprawić wyniki finansowe.
„Niebiescy” zajmują czwarte miejsce w ekstraklasie. Świetny wynik sportowy przekłada się na wzrost zainteresowania klubem. Zwiększyła się między innymi liczba transmisji telewizyjnych z meczów drużyny.

„Przychody z tego tytułu pojawią się w wynikach spółki w 2010 roku" – powiedziała „Parkietowi” Katarzyna Sobstyl, prezes Ruchu Chorzów.W ubiegłym roku wpływy z transmisji wyniosły 5,5 miliona złotych.

Moda na drużynę przekłada się też na większe wpływy z handlu gadżetami oraz sprzedaży biletów i karnetów. Po dziewięciu miesiącach notowany na NewConnect Ruch ma 63 tysięcy złotych straty netto (2,2 mln zł straty przed rokiem) przy 9,6 milionach złotych sprzedaży (7,8 mln zł). W trzecim kwartale „Niebiescy” wypracowali milion złotych zysku przy ponad 4,7 miliona złotych obrotów.

Pani prezes mówi, że w przerwie drużyna nie wzmocni się żadnym klasowym piłkarzem. Klub zamierza też w zamkniętej emisji sprzedać 10 milionów nowych akcji (prawie 50 procent o podwyższonym kapitale) z wyłączeniem prawa poboru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.