PARTNER PORTALU
  • BGK

Niechciana droga w Przecławiu po remoncie

  • przeclaw24.pl/    4 marca 2012 - 16:46
Niechciana droga w Przecławiu po remoncie

Debaty i spotkania na temat kawałka drogi o długości około 100 m trwały prawie 8 lat. Jest to fragment drogi dojazdowej z drogi krajowej 13 do posesji nr 3,4,5 i 6 w Przecławiu.
Przez wiele lat była ona w katastrofalnym stanie. Jesienią i wiosną w deszczowe dni zamieniała się w jedną wielką kałużę. A zimą wyjątkowo trudna do przejazdu przy mrozie lub niewielkich opadach śniegu.

Spotkań i interwencji w sprawie tej drogi było wiele – mówi Dorota Trzebińska ówczesny sołtys. Wraz z Zbigniewem Redlarskim organizowane były spotkania z Agencją Nieruchomości Rolnych, która była jej właścicielem. Na spotkaniu w lipcu 2009 mieszkańcy postawili właścicielowi ultimatum, że jeśli agencja się drogą nie zajmie – zmuszeni będą nagłośnić w mediach. Ówczesny Wójt J. Żukowski wyraził jedynie zgodę na nieodpłatne przejęcie tej drogi, ale pod warunkiem wyremontowania jej przez Agencję. Dopiero rok później na kolejnym spotkaniu, przedstawiciele ANR zapewnili, że w przypadku przejęcia przez gminę tego kawałka drogi. Dofinansują jej remont w wysokości 80 proc. Pozostałe 20 proc. pokryje gmina.

Prace ruszyły pod koniec zeszłego roku. W wyniku ogłoszonego przez obecnego wójta przetargu na „Utwardzenie powierzchnia działki 18/5 w Przecławiu” wybrano ofertę firmy „Trans-Net” z Polic. Za kwotę prawie 100 tys. zł utwardzono i wyprofilowano drogę oraz położono kostkę brukową. Prace już zakończone, droga od kilku tygodni już służy mieszkańcom. I taka była długa droga do drogi. Obecnie gminnej – kiedyś „niechcianej”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.