PARTNER PORTALU
  • BGK

Niedawno odnowiona droga w Tarnowie znów do remontu

  • Tarnow.net.pl    2 sierpnia 2013 - 08:24
Niedawno odnowiona droga w Tarnowie znów do remontu

Główna ulica w Tarnowie, której odcinek ponad rok temu został kompletnie odnowiony, ponownie wymaga naprawy. Ekipy remontowe mogą się pojawić jeszcze w tym tygodniu.
Jedna z głównych arterii miasta znów się sypie. Kostka jest mocno uszkodzona, w niektórych miejscach wypada. Po raz kolejny trzeba będzie uzupełniać wykruszającą się spomiędzy porfiru na jezdni fugę oraz mocować poluzowane kostki. W kwietniu krótki odcinek tej ulicy był już naprawiany. I to po raz czwarty od czasu zakończenia feralnej inwestycji.

Niestety ciągłe poprawki nic nie dały, dlatego urzędnicy postanowili podejść do sprawy kompleksowo i już nie tylko naprawiać wypadająca kostkę, ale sprawdzić dlaczego wypada. Ekipa laboratorium Centrum Technologicznego Budownictwa przy Politechnice Rzeszowskiej wykonała w kwietniu próbne odwierty. Wyniki ekspertyzy miały być znane w maju. Urzędnicy na razie jednak nie chcą ujawniać treści ekspertyzy naukowców.

Remont ulicy Krakowskiej jest jednym z najgłośniejszych tarnowskich remontów. Wielokrotnie poprawiano wypadające kostki i pękające fugi. Remont przedłużał się też w nieskończoność, z powodu czego, jak twierdzili właściciele tamtejszych sklepów, wielu z nich zbankrutowało.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.