PARTNER PORTALU
  • BGK

Niekończące się przetargi na dworce

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    22 stycznia 2011 - 09:26

Na 2,5 mld złotych opiewa kwota jaka PKP Polskie Linie Kolejowe chcą przeznaczyć na remont dworców Łódź Fabryczna i Łódź Widzew oraz modernizacją torowiska między widzewską stacją a dworcem Łódź Kaliska.
roblem w tym, jak pisze "Dziennik Łódzki", że wszysko zależy od tego, czy przekładany trzeci raz termin rozstrzygnięcia przetargu, tym razem na koniec stycznia, dojdzie do skutku.

Przetarg ogłoszono 10 listopada. Rostrzygnięcie miało nadejść już miesiąc później, ale spaliło na panewce, tak jak kolejny termin. W czym więc problem?

- To skutek odwołań uczestników przetargu i spraw, toczących się w Krajowej Izbie Odwoławczej - tłumaczy "Dziennikowi Łódzkiemu" Robert Kuczyński z PKP PLK. - Pewności stuprocentowej co do terminu rozstrzygnięcia nie ma, gdyż w ramach procedury odwoławczej uczestnicy mogą wprowadzać dalsze odwołania, a przecież sposób postępowania oferentów i walki o kontrakt nie zależą od PLK.

Przetarg dotyczy m.in. przebudowy pięciu kilometrów torowiska między Widzewem a Fabryczną, czyli przygotowania infrastruktury pod szybką kolej i budowę nowego, podziemnego dworca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.