PARTNER PORTALU
  • BGK

Niekończący się remont mostu Piłsudskiego

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    7 września 2011 - 09:36
Niekończący się remont mostu Piłsudskiego

Remont mostu Piłsudskiego był oczekiwany od miesięcy. Teraz wszyscy wściekają się na to, jak roboty są prowadzone. Przejazd zamknięto na miesiąc, a na moście dzieje się niewiele. Tymczasem kierowcy stoją w korkach, a okolicznym kupcom spadają dochody
Od ponad tygodnia pasażerowie komunikacji miejskiej podróżujący do Podgórza mają kłopot. Miasto prowadzi remont mostu Piłsudskiego. Jak informuje krakowska krakowska "Gazeta Wyborcza" przymiarki do prac trwały od roku. Łączenia jezdni z nawierzchnią mostu z obu stron były w fatalnym stanie. Samochody przejeżdżały przez nie jak po spowalniaczach na drogach osiedlowych, by nie uszkodzić zawieszenia.

Miasto, rozpoczynając remont, zakładało, że prace mogą potrwać około czterech tygodni. Trwa on jednak znacznie dłużej.

Nikt nie ma zatem wątpliwości, że prace są potrzebne. - Tylko dlaczego tam mało kto pracuje? - pytają mieszkańcy Podgórza oraz kupcy z ulic Kalwaryjskiej i Limanowskiego.

Jak donosi "GW" Katarzyna Pabian postanowiła zainterweniować. ZIKiT zapewnia, że nie był zadowolony z tempa prac i w poniedziałek skierował do wykonawcy zalecenie, by na miejscu pojawiło się więcej robotników, a prace mają kończyć wraz ze zmrokiem, o godz. 20.

Mimo to urzędnicy twierdzą, że o wiele szybciej pracować się nie da i podają, że most Piłsudskiego zostanie otwarty najwcześniej 23 września. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.