PARTNER PORTALU
  • BGK

Niepewna przyszłość autostrady A2

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    25 maja 2011 - 07:21
Niepewna przyszłość autostrady A2

Polskie firmy budujące A2 czekają na pieniądze od chińskiego konsorcjum Covec. Jeśli je dostaną, wrócą do pracy w ciągu doby.
Opóźnień nie da się nadrobić – mówią podwykonawcy i apelują do premiera o jak najszybsze wznowienie robót – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Niemal tydzień temu budowa dwóch odcinków autostrady A2 została wstrzymana. 16 maja polscy podwykonawcy otrzymali pismo o rozwiązaniu umowę na wynajem sprzętu, transportu oraz usług związanych z budową autostrady.

Czytaj też: A2 jednak będzie gotowa na Euro 2012

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że płaci w terminie i nie ma żadnych zaległości wobec chińskiego konsorcjum. Mimo to Covec nie ma pieniędzy, żeby uregulować długi. Podwykonawcy mają otrzymać pieniądze dopiero pod koniec miesiąca, gdy zgodnie z harmonogramem GDDKiA ma wypłacić kolejną pulę pieniędzy za część wykonanych robót.

Czytaj też: Zagrożona A2 między Łodzią a Warszawą

Chińczycy w ciągu dwóch dni mają powiedzieć podwykonawcom, czy zawrą z nimi nowe umowy i w jakim zakresie wznowią roboty. Polscy przedsiębiorcy zapewniają, że są gotowi do pracy  – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Trwają rozmowy ws. autostrady A2

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.