PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieprawidłowości przy budowie hali budowie? CBA sprawdza gminę Giby

  • PAP/AT    4 lipca 2017 - 09:28
Nieprawidłowości przy budowie hali budowie? CBA sprawdza gminę Giby
Wójt gminy Jan Kramnicz powiedział, że były już kontrole dotyczące tej inwestycji i nie wykazały niejasności, więc jest pewny, że tym razem będzie tak samo (fot.cba.gov.pl)

W Urzędzie Gminy Giby (Podlaskie) rozpoczęła się kontrola finansowa przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie hali widowisko-sportowej w tej gminie.
Funkcjonariusze białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli 29 czerwca 2017 r. w Urzędzie Gminy Giby kontrolę, dotyczącą finansowania budowy hali widowiskowo-sportowej w Gibach, na którą Urząd Gminy Giby pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dofinansowanie w wysokości ponad 3,5 mln zł oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 mln zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 6,5 mln zł. CBA sprawdzi również, czy - w odniesieniu do hali - wójt Gib prawidłowo rozporządza mieniem komunalnym.

Wójt gminy Jan Kramnicz powiedział, że były już kontrole dotyczące tej inwestycji i nie wykazały niejasności, więc jest pewny, że tym razem będzie tak samo.

Hala została oddana do użytku w grudniu 2015 roku. Na wielofunkcyjnym boisku można grać w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Jest trybuna na 200 miejsc. Są też siłownie i gabinety rehabilitacyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gliwiczanka , 2017-07-04 14:29:44

    A co z Halą w Gliwicach - to dopiero........