PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieprawidłowości w przetargu na targowisko

  • tygodnikostrolecki.pl/dlahandlu.pl    11 kwietnia 2014 - 11:56

Umorzono śledztwo w sprawie przetargu na wydzierżawienie targowiska, ale prokuratura stwierdziła jednak nieprawidłowości.
Chodzi o przeprowadzony 25 lipca 2013 roku przetarg na wydzierżawienie miejskich targowisk. Jedynym oferentem był Hubert Bąk, który był przekonany, że wygrał przetarg, potem jednak okazało się, że jest inaczej. Zarzuty w tej sprawie przedstawiono jednej z urzędniczek biorących udział w procedurze przetargowej.

Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. W toku śledztwa stwierdzono, iż w toku postępowania przetargowego doszło do nieprawidłowości, których skutkiem było m. in. skierowanie wniosku o warunkowe umorzenie sprawy wobec urzędniczki.

Jak napisano we wniosku Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce do Rady Miasta i burmistrza miasta, ustawa o gospodarce nieruchomościami i rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przeprowadzania przetargów nie normują szczegółowo procedury przetargowej. Tymczasem przebieg przetargu na wydzierżawienie targowisk pokazał, że jest wiele momentów procedury, w których może dojść do nieprawidłowości, a nawet przestępstwa - informuje tygodnikostrolecki.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.