PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieprawidłowości w rzeszowskim teatrze?

  • PAP    7 marca 2011 - 13:52
Nieprawidłowości w rzeszowskim teatrze?

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji związanej z robotami budowlanymi w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w tym mieście.
 Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa złożył, obecnie już były, dyrektor teatru Przemysław Tejkowski. Miało do nich dojść w czasie jego kilkumiesięcznej nieobecności, gdy został członkiem zarządu TVP.

Jak poinformował w poniedziałe zastępca prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszów Łukasz Harpula, w zawiadomieniu Tejkowski poinformował, że w czasie, kiedy jego obowiązki przejął dyr. artystyczny teatru Waldemar Matuszewski, mogło dochodzić do pewnych nieprawidłowości.

"Zawiadamiający kwestionuje prawidłowość prowadzenie dokumentacji robót budowlanych. Chodzi np. o brak pewnych dokumentów w momencie wykonywania robót, a następnie ich uzupełnianie z wcześniejszą datą" - wyjaśnił Harpula.

Zaznaczył, że w toku śledztwa prokuratura zapozna się m.in. z protokołem po kontroli przeprowadzonej w rzeszowskim teatrze przez Urząd Marszałkowski. Przesłucha także osoby przeprowadzające tę kontrolę.

Kontrola w teatrze została wszczęta w połowie lutego, również po zawiadomieniu złożonym przez Tejkowskiego. Rzecznik marszałka województwa Wiesław Bek powiedział, że kontrola ma się zakończyć w środę.

Tejkowski był dyrektorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie od kwietnia 2007 roku. Pełnienie obowiązków w teatrze przerwał, gdy w grudniu 2009 został członkiem zarządu TVP (obecnie jest zawieszony). Jesienią 2010 roku, po zawieszaniu w zarządzie TVP, wrócił do gabinetu dyrektora teatru. Jednak pod koniec lutego 2011 roku zarząd województwa odwołał go z tego stanowiska. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora zastępuje go ponownie Matuszewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.