PARTNER PORTALU
  • BGK

Niewybuch na budowie metra

  • PAP    28 sierpnia 2012 - 15:10
Niewybuch na budowie metra

– Niewybuch, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, znaleziono we wtorek podczas prac ziemnych prowadzonych w centrum Warszawy w związku z budową II linii metra – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.
Z pobliskiego budynku NBP ewakuowano około 300 osób. Jak powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP, niewybuch znaleziono w rejonie Placu Powstańców Warszawy i ulicy Świętokrzyskiej. Ulica ta w związku z budową metra jest wyłączona dla ruchu. Na miejsce wezwano patrol saperski.

Czytaj też: Pechowe metro - najpierw zalanie, potem niewybuch

Z pobliskiego budynku, w którym znajduje się bank centralny, ewakuowano około 300 osób. Policja wstrzymała ruch na Placu Powstańców Warszawy oraz na znajdujących się nieopodal ulicach: Jasnej i Moniuszki.

„Przed południem budowniczy zawiadomili kierownika o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Kierownik wezwał policję, a policja saperów” – powiedział rzecznik konsorcjum budującego II linię metra Mateusz Witczyński. Dodał, że w miejscu znalezienia niewybuchu prace zostały wstrzymane.

To kolejny niewybuch znaleziony w tej części Warszawy w ostatnich miesiącach. W połowie sierpnia robotnicy pracujący przy przebudowie wodociągów w związku z budową metra natrafili na 300-kilogramową bombę lotniczą. Z budynku przy ulicy Marszałkowskiej ewakuowano wówczas 20 osób.

W lutym na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej wykopano 1,5-tonowy niewybuch. Z okolicznych bloków i biurowców ewakuowano wtedy około 400 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.