Niezgoda buduje Stadion Narodowy

  • PAP/ Życie Warszawy
  • 06-07-2010
  • drukuj
Budowa Stadionu Narodowego idzie pełną parą, gorzej z płatnościami. Podwykonawcy nie przekazują sobie pieniędzy, wystawiają spóźnione faktury i przekonują, że to druga strona nie ma racji.
Niezgoda buduje Stadion Narodowy

Jak podaje "Życie Warszawy", spółce KPŻ Handlomax, zajmującej się pracami ciesielskimi na budowie, jeden ze zleceniodawców był winien milion złotych. Generalny wykonawca obiektu - konsorcjum Alpine - Hydrobudowa - PBG SA - już dwa miesiące temu zobowiązało się, że dopilnuje, by wszystkie należne pieniądze zostały przekazane. "ŻW" jako pierwsze opisało problem z niepłaconymi fakturami na Stadionie Narodowym.

- Nadal czekam na 800 tys. zł - mówi prezes spółki KPŻ Handlomax Sp. z o.o. (nazwisko znane redakcji). - Wprawdzie część udało się odzyskać, jednak zupełnie nie wiem, czy i kiedy otrzymam całą zaległą kwotę. Cały czas pracujemy, pracownikom trzeba płacić na bieżąco, a przecież nie o to chodzi, żeby do tego dokładać - dodaje. Co na to firma, która nie płaci Handlomaxowi? - Zatrzymane pieniądze to kaucje gwarancyjne - odpowiada pełnomocnik firmy Konstrukcje WG Witold Grzywacz. O tym więcej dziś w "Życiu Warszawy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Drodzy Panstwo - nie znacie co wam sie nalezy - bo Wykonawcy i POdwykonawcy MACIE PODWOJNE ZABEZPIECZENIA Z art. 647.1 kc i art. 649.1 kc - ale z tego nie korzystacie i dajecie sie wpuszczac w maliny !!!! podpisujac zle kontrakty albo tez i nie..... Ale CI inni Pozostali Uczestniczacy w Proces...ie budowalnym jak ciesle itd.... nie maja ZADNYCH Zabezpieczen - o co walczyla niestey SAMA bez udzialu WAS !!! Srodowiska przez siedem lat Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza Gwarancje Zaplaty - tak wiec jest czego sie nalezalo spodziewac - TYLKO DZIEKOWAC PARLAMANETARZYSTOM - WSZYSTKIM BEZ WYJATKU !!!!!! TAK WIEC BEDA BALE NA BUDOWACH I NAPENIANE KIESZENIE WINDYKATOROW !!!! Jest jeszcze szansa jak sie zbierzecie - zlozyc skarge na niekonstytucyjnosc ustanowien prawnych z art. 32 Konstytucji RP, szczegolnie ostatniego art,. 649.1 kc - ale do tego trzez Chopa i checi !!!! rozwiń

byly Koordynator OIUGZ, 2010-07-07 12:55:51 odpowiedz

koparka ma logo Budimexu... to nie jest wykonawca tego stadionu...

amatorszczyzna, 2010-07-07 10:07:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE