Nikt nie przebije PGE

  • Rzeczpospolita
  • 21-12-2009
  • drukuj
Polska Grupa Energetyczna wyłoży 35 mln zł za prawo do nazwy nowego stadionu w Gdańsku.
Nikt nie przebije PGE

Od 1 stycznia 2010 roku powstający stadion Baltic Arena zmieni nazwę na PGE Arena Gdańsk. Umowa ma obowiązywać przez pięć lat.

Zdaniem analityków giełdowych PGE wykłada te pieniądze, bo chce poprawić swój wizerunek wśród lokalnej społeczności i mocno zaistnieć w świadomości mieszkańców Pomorza. Energetyczny gigant myśli poważnie o przejęciu gdańskiej Energi, w przyszłości na tym terenie ma powstać elektrownia atomowa. Specjaliści oceniają pozyskanie 35 mln zł za sukces

„Wartość umowy sponsorskiej PGE robi wrażenie. Innym stadionom może być trudno pobić ten rekord” – powiedział „Rzeczpospolitej” Wojciech Trzaska z iGamingPromotion.

PGE umieści swe logo na elewacji stadionu oraz dostanie do dyspozycji miejsce na reklamę wewnątrz obiektu. Będzie też użytkowało największą lożę VIP o powierzchni 60 mkw., wraz z 10 miejscami na trybunach.

Zadowolone są też władze Gdańska. „Nasi doradcy podawali, że możemy liczyć na wpływy w granicach od 3 do 5 milionów rocznie. Oferta PGE znacznie przebiła tę wartość” – cieszy się Paweł Adamowicz, prezydent miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

i znowy zaciemniają zapłacimy z kieszeni odbiorcy energii zamiast za te 35 mil. modernizować ale i tak okradają

weneca, 2009-12-21 16:53:27 odpowiedz

Baltic Arena to jakoś brzmiało. Gdańszczanie sprzedali swoją dumę za 35 baniek. Rozumiem, niezła cena, ale jak to teraz wymówić, jak zaśpiewać, jak się pochwalić, że byłem na... PGE? głupota! Trzeba było sprzedać taniej, ale jakieść firmie, która się po ludzku nazywa.

Bąk, 2009-12-21 13:37:11 odpowiedz

Wydawanie tylu państwowych pieniędzy na reklamę firmy, która posiada praktycznie monopol na sprzedarz prądu na swoim terenie, ale nie sprzedaje go w Gdańsku (sic!) to kompletna nieodpowiedzialność :-( Chyba, że PGE chce zrobić przyjemność niektórym politykom z Trójmiasta, którzy czasowo pracują w W...arszawie i należą do tej samej partii co Prezydent Gdańska. PO znowu górą! rozwiń

Pro-Budyń, 2009-12-21 13:31:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE