PARTNER PORTALU
  • BGK

Niszczenie ulicy Topolowej w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    2 lipca 2012 - 13:40
Niszczenie ulicy Topolowej w Mierzynie

Topolowa jest jedną z najważniejszych ulic w Mierzynie. W wielu miejscach możemy zauważyć zniszczone pobocza czy uszkodzoną nawierzchnię.
Nie brakuje również rozjeżdżonych przez kierowców chodników.

Niestety, kierowcy często nie zważają na znaki oraz podstawowe zasady ruchu drogowego i świadomie niszczą pobocze drogi. Jednym z wielu przykładów jest zdarzenie do którego doszło pod koniec czerwca. Kierowca samochodu ciężarowego cofając auto na ulicy Topolowej najechał na pobliski chodnik i uszkodził go.

Miał jednak pecha. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Gminnej w Dobrej, którzy ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł. W wielu jednak przypadkach takie zachowanie pozostaje bezkarne.

„W tej sytuacji mieliśmy do czynienia nie tyle z nieostrożnym cofaniem przez kierowcę samochodu ciężarowego, co ze świadomym najechaniem na chodnik. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym, natomiast inwestor zobowiązał się do natychmiastowej naprawy chodnika. Ponadto wezwano patrol policji, w związku z brakiem zezwolenia na wjazd samochodem ciężarowym na ul. Topolową, gdzie obowiązuje znak B-18, czyli zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5 t. Straż gminna nie posiada w tym zakresie kompetencji do ukarania kierowcy” – wyjaśnił zaistniałe zdarzenie komendant Straży Gminnej w Dobrej, Andrzej Budzyński.

Dopiero po fakcie inwestor stwierdził, że w zasadzie mógł skierować ciężarówkę inną drogą, gdzie nie doszłoby do uszkodzenia chodnika i naruszenia zakazu wjazdu na ul. Topolową.

Przede wszystkim od nas zależy jak wygląda okolica w której mieszkamy. Jeśli widzimy celowe niszczenie drogi, chodnika bądź trawnika czy innego publicznego, a co za tym idzie naszego wspólnego mienia, bez skrupułów zgłaszajmy to odpowiednim organom w gminie czy straży w Dobrej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.