PARTNER PORTALU
  • BGK

Nocne zmiany w organizacji ruchu

  • legniczanin.pl    19 października 2012 - 09:30
Nocne zmiany w organizacji ruchu

Drogowcy asfaltują wschodnią jezdnię ulicy Libana w Legnicy. Będą konieczne nocne zmiany w organizacji ruchu.
Prowadzona od trzech miesięcy w Legnicy przebudowa ulicy Libana wkroczyła w nowy etap. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a ich zakończenie ma nastąpić w tym roku. Na początku września wykonano pierwszą fazę asfaltowania zachodniej jezdni (od strony ul. Parkowej), poszerzonej dodatkowo o jeden pas ruchu.

Obecnie (17 października br.) kładziona jest pierwsza warstwa asfaltowej nawierzchni na wschodniej jezdni ulicy, wcześniej wyłączonej z ruchu. Trwają też prace przy budowie chodników i części ulicy Parkowej. Nowy etap robót to położenie na obu jezdniach ulicy Libana zewnętrznej, ścieralnej warstwy asfaltu.

Inwestycja, warta ponad 4,1 mln zł, z których 2,9 miliona to pozyskane przez miasto dofinansowanie unijne, obejmuje: przebudowę obu jezdni ul. Libana od ul. Kartuskiej do pl. Wilsona, przebudowę nawierzchni Placu Wilsona (ok. 1500 m2) jezdni i chodników ul. Wrocławskiej od Pl. Wilsona w kierunku ul. Biskupiej i Skarbowej, a także na pobliskim obszarze oddziaływania tego skrzyżowania: przebudowę jezdni i chodników ul. Parkowej, przebudowę nawierzchni Alei Platanowej, nawierzchni ścieżek rowerowych przy Placu Wilsona i Wrocławskiej.

By uniknąć nadmiernych utrudnień dla kierowców, niezbędne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu wykonawca inwestycji wprowadzi nocami (godz. 23.00-5.00): z czwartku na piątek (18/19 października) oraz z piątku na sobotę (19/20 października).

W tym czasie całkowicie zamknięty będzie ruch pojazdów na Placu Wilsona (we wszystkich kierunkach), na obu jezdniach ulicy Libana oraz na odcinku Witelona od Młynarskiej do Placu Wilsona.

Od strony wielkich osiedli w kierunku centrum pojedziemy ulicami: II Armii Wojska Polskiego, Nadbrzeżną, Kartuską i Pocztową. W kierunku osiedli - ulicami Mickiewicza, Powstańców Śląskich i Jordana.

W ciągu dnia ruch odbywał się będzie tak, jak dotychczas, ale do czasu wyznaczenia pasów ruchu na nowych nawierzchniach asfaltowych konieczne będzie zachowanie w rejonie objętym przebudową szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.