PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa część Trasy Słowackiego w Gdańsku gotowa

  • PAP    31 maja 2012 - 16:59
Nowa część Trasy Słowackiego w Gdańsku gotowa

W czwartek wieczorem zostanie oddany do użytku półtorakilometrowy odcinek nowo zbudowanej Trasy Słowackiego w Gdańsku. Ulica będzie wykorzystywana podczas Euro 2012 głównie przez komunikację zbiorową. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w mieście.
Jak poinformowała rzeczniczka miejskiej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne Magdalena Skorupka-Kaczmarek, wykonawca, czyli firma Hydrobudowa Polska, odda do użytku dwupasmową drogę na odcinku od ulicy Trawki do skrzyżowania z ulicą Chrzanowskiego. Kierowcy będą jeździć na tym odcinku po dwóch jezdniach.

"Wykonawca zrealizował więcej niż planowaliśmy, bowiem na Euro miała być gotowa tylko jedna jezdnia" - dodała.

Na nowych jezdniach nie będzie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni. Zostanie ona ułożona za kilka miesięcy, po zakończeniu innych prac przy trasie. Podczas mistrzostw, w dni meczowe z ulicy Słowackiego korzystać będą głównie komunikacja miejska, pojazdy uprzywilejowane i samochody UEFA.

Budowę Trasy Słowackiego o łącznej długości ok. 10 kilometrów łączącej gdańskie lotnisko z portem, podzielono na cztery zadania. Zakończono realizację tylko pierwszego zadania, od lotniska do obwodnicy Trójmiasta.

Oddawany do użytku odcinek drogi należy do zadania drugiego obejmującego część Trasy od ul. Potokowej do Al. Rzeczypospolitej.

"Obecnie postęp prac na całym tym odcinku wynosi 67 proc." - wyjaśnia Skorupka-Kaczmarek.

Na tym odcinku powstają m.in. estakada nad Al. Grunwaldzką, czyli główną trasą prowadzącą przez Trójmiasto oraz wiadukt nad torami PKP.

Realizacja zadania drugiego, czyli budowa ponad trzykilometrowego odcinka Słowackiego ma się zakończyć w listopadzie.

Także w czwartek wieczorem na trzecim zadaniu Trasy Słowackiego zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Al. Gen. J. Hallera z ul. Czarny Dwór w Gdańsku-Brzeźnie.

Na skrzyżowaniu tym ruch będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Dzięki nowemu skrzyżowaniu możliwy będzie bezpośredni dojazd z Trasy Słowackiego do stadionu piłkarskiego. Zakończenie realizacji zadania trzeciego Trasy planowane jest na koniec 2012 roku.

Zadanie czwarte, obejmujące m.in. tunel pod Martwą Wisłą ma być zrealizowane do października 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.