PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa droga do szkoły w Świdnicy

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    4 września 2012 - 14:11
Nowa droga do szkoły w Świdnicy

Nowa droga do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy powstała w ramach zagospodarowania terenu w okolicach ulicy Parkowej.
– Robiliśmy wszystko, by rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych już od początku nowego roku szkolnego mogli korzystać z drogi. Nowo wybudowana ulica pozwala nie tylko na dogodny dojazd do placówki, ale także udostępnia nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe. Co ważne projekt jest finansowany nie tylko z budżetu miasta, ale zyskał również wsparcie w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” tzw. schetynówek – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

W ramach inwestycji wybudowana został ul. Kosynierów, a nawierzchnia została wymieniona na istniejącej ulicy Hetmańskiej, co pozwala na łatwiejszy dojazd do instytucji, które działają w tym rejonie.

Budowę ulicy Kosynierów i przebudowę ulicy Hetmańskiej firma Heilit+Woerner rozpoczęła w czerwcu tego roku. Wszystkie prace zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu, choć miało się to stać 31 października.

Inwestycja będzie kosztowała 1,78 miliona złotych, z czego ponad 534 tysięcy złotych miasto otrzyma w formie dotacji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.