PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa droga oprotestowana

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Szczecin    18 kwietnia 2011 - 12:26
Nowa droga oprotestowana

Będzie miała 9 km długości i po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Poprowadzi do niemieckiej granicy bez konieczności przebijania się przez ciasny i zatłoczony Mierzyn.
GDDKiA planuje budowę nowej drogi, która omijając Mierzyn, ma połączyć okolice Centrum Handlowego Ster na Gumieńcach z Lubieszynem – pisze szczecińska „Gazeta Wyborcza”.

Droga rozładowałaby ruch w tym miejscu. Rozpoczynając procedurę przygotowań, GDDKiA zaprosiła mieszkańców Mierzyna na tzw. konsultacje społeczne w sprawie przebiegu trasy.

Przyszło kilkadziesiąt niezadowolonych osób. Spór dotyczył odcinka między Sterem a ulicą Łukasińskiego.

Właściciele nieruchomości boją się o swoje interesy, bo specustawa drogowa upraszczająca proces budowy dróg w Polsce stawia ich w niekorzystnej sytuacji. GDDKiA może z pomocą prostej procedury ich wywłaszczyć.

Przy okazji prezentacji wyszła też na jaw sprzeczność z planami inwestycyjnymi Szczecina. Miasto w maju chce ruszyć z przebudową ulicy Łukasińskiego. Zamierza wprowadzić tam ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę i zbudować rondo u zbiegu z ulicą Topolową – pisze szczecińska „Gazeta Wyborcza”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.