PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa droga połączy DK 25 z terenami inwestycyjnymi w Koninie

  • PAP/rs    2 listopada 2017 - 17:38
Nowa droga połączy DK 25 z terenami inwestycyjnymi w Koninie
Powstająca trasa stanowić będzie połączenie komunikacyjne dla nowo powstałych terenów inwestycyjnych. (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Przeszło 17,5 mln zł kosztować będzie budowa drogi łączącej przebiegającą przez Konin (Wielkopolskie) drogę krajową nr 25 z terenami inwestycyjnymi i przemysłowymi miasta. W czwartek podpisano umowę w tej sprawie.
• Budowa obejmie odcinek o długości ponad 2 km. W ramach inwestycji powstanie jezdnia o szerokości 7 m, chodniki i ścieżka rowerowa, wraz z oświetleniem drogowym.

• Powstająca trasa stanowić będzie połączenie komunikacyjne dla nowo powstałych terenów inwestycyjnych Konin - Międzylesie, oraz alternatywny dojazd do terenów przemysłowych Konin - Maliniec.

• Wartość inwestycji to przeszło 17,5 mln zł, a wysokość pozyskanego na ten cel dofinansowania to blisko 13,8 mln zł.

Budowa ma zostać zrealizowana do 23 lipca 2018 roku. Zadanie "Budowa drogi - łącznik od ul. Przemysłowej do ul. Kleczewskiej w Koninie" realizowane jest dzięki środkom unijnym.

W czwartek podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji, firmą SIDROG. Budowa obejmie odcinek o długości ponad 2 km. W ramach inwestycji powstanie jezdnia o szerokości 7 m, chodniki i ścieżka rowerowa, wraz z oświetleniem drogowym.

Biuro prasowe konińskiego magistratu podkreśliło w czwartek, że powstająca trasa stanowić będzie połączenie komunikacyjne dla nowo powstałych terenów inwestycyjnych Konin - Międzylesie, oraz alternatywny dojazd do terenów przemysłowych Konin - Maliniec.

Zdaniem lokalnych władz, zapewnienie dogodnego dojazdu do istniejących i planowanych terenów inwestycyjnych wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Konina, jako miejsca lokowania inwestycji. Nowa droga poprawi dojazd z tych terenów m.in. do przebiegającej w pobliżu autostrady A2. Inwestycja ma też poprawić bezpieczeństwo w lokalnym ruchu drogowym.

Wartość pozyskanego na ten cel dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 to blisko 13,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.