Nowa droga w Tarnowie za sto milionów

Tarnowski magistrat zaprezentował plany przebudowy ciągu ulic: Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego, Czystej. Prezydent Roman Ciepiela przekonuje, że powstanie w ten sposób "szybkie i komfortowe" połączenie dwóch części miasta i dwóch węzłów autostradowych.
Nowa droga w Tarnowie za sto milionów
fot.pixabay.com

Według zapowiedzi urzędników, z Mościc do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Krzyską będzie prowadzić komfortowa, dwujezdniowa ulica. Powstaną również cztery nowe ronda na skrzyżowaniach z al. Piaskową, ul. Klikowską, przewidziane w planie przestrzennego zagospodarowania „SADY” łączące z ul. Chyszowską oraz na skrzyżowaniu z ul. Czystą.

Parametrami będą podobne do tych, które miasto wybudowało w ostatnich latach - ich zewnętrzna średnica ma mieć do 60 metrów. Na całej długości drogi mają powstać ścieżki rowerowe. Będą również drogi zbiorcze dla lokalnego ruchu, które umożliwią mieszkańcom i przedsiębiorcom płynne przemieszczanie się.

Zdaniem urzędników, przygotowywane rozwiązanie było konsultowane z przedstawicielami firm, którzy prowadzą działalność gospodarczą w tamtym rejonie oraz ze specjalistami m.in. z Politechniki Krakowskiej. – Chcemy z jednej strony uwzględnić potrzeby przedsiębiorców, z drugiej jednak musimy zapewnić bezpieczeństwo ruchu – zaznacza Krzysztof Madej, dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji podkreślając, że spełnienie wszystkich postulatów właścicieli firm może być bardzo trudne.

Magistrat podkreśla, że realizacja samej inwestycji "uzależniona jest od tego, czy i jakie wsparcie z funduszy zewnętrznych uzyska miasto na ten cel." Projekt budowy drogi będzie kosztować ok. 915 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE