PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa fabryka na terenie starachowckiej SSE

  • PAP    13 maja 2011 - 18:09
Nowa fabryka na terenie starachowckiej SSE

Fabrykę ceramiki podłogowej i ściennej otworzyła w piątek w Stąporkowie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice spółka Valdi Ceramica.
Inwestycja powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Przedstawiciel zarządu ds. prawnych i finansowych Rafał Dzionek poinformował na konferencji prasowej, że zakład produkować będzie rocznie około 5 mln m kw. gresu najwyższej jakości. Fabryka zajmuje teren o powierzchni ponad 10 ha, hale produkcyjne mają 40 tys. m kw. Do końca 2011 roku w fabryce powstanie 180 nowych miejsc pracy. Już zatrudniono 140 osób, a w kolejnych latach zatrudnienie będzie rosło.ytaj

Czytaj też: Laboratoria natury inwestuję w SSE

Budowa fabryki rozpoczęła się w 2009 roku na terenie byłych Zakładów Wyrobów Kamionkowych. Inwestycja kosztowała 150 mln zł. W ramach działania "Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 firma Valdi Ceramica sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na poziomie ponad 41,4 mln zł.

Czytaj też: Klastry sposobem na drugie życie SSE

W stąporkowskiej fabryce zainstalowano m.in. najnowocześniejszą na świecie linię technologiczną Continua do produkcji płytek gresowych w formacie nawet do 120 na 120 cm, stosowaną dotąd tylko w trzech fabrykach. Linia została zmodyfikowana i dostosowana do potrzeb polskiego zakładu. W konsekwencji - według prezesa firmy Waldemara Dzionka - Valdi Ceramica należy do najnowocześniejszych fabryk płytek na świecie.

Według Rafała Dzionka, zastosowana technologia pozwala na produkcję płytek typu gres porcellanato ze wszystkimi rodzajami wykończenia powierzchni oraz na bardzo szybką zmianę rodzaju produkcji - zajmuje to kilka-kilkanaście minut, podczas gdy w innych fabrykach operacja taka trwa kilka godzin.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.