PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa hala sportowa

  • JL    9 czerwca 2010 - 09:05
Nowa hala sportowa

Przy Zespole Szkół nr 15 w Bydgoszczy rozpoczyna działalność nowoczesna hala sportowa wybudowana dzięki wsparciu samorządu województwa.
To jedna ze stu inwestycji związanych z rozbudową bazy sportowej w regionie, które wsparł w tym roku urząd marszałkowski. Uroczyste otwarcie hali w piątek 11 czerwca.

W ramach inwestycji powstała sala gimnastyczna o wymiarach areny 25 na 44 m z widownią na około 200 miejsc, a także siłownia, sala do ćwiczeń stacjonarnych oraz pomieszczenia szatniowo-socjalne. Całkowity koszt budowy wyniósł 10,2 mln zł. W 2009 r. wsparcie samorządu województwa na to przedsięwzięcie wyniosło 1,9 mln zł. W tym roku na dokończenie inwestycji poszło 1,1 mln zł.

Nie jest to jedyna inwestycja sportowa, na realizację której władze miasta otrzymają w tym roku wsparcie z urzędu marszałkowskiego. Dofinansowanie trafiło też na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Powstaje sala o powierzchni areny prawie 800 mkw., siłownia oraz pomieszczenia szatniowo-socjalne. W ubiegłym roku samorząd województwa przeznaczył na budowę obiektu ponad milion złotych. W tym roku wsparcie wyniosło 741 tys. zł.

Prawie dwa miliony złotych z budżetu województwa trafi na budowę sztucznego lodowiska, które powstanie przy klubie sportowym Gwiazda w Bydgoszczy. W ramach inwestycji, której realizacja zakończy się w tym roku, powstanie sztuczne lodowisko o wymiarach 30 na 60 m, widownia na około 300 miejsc oraz zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt będzie przeznaczony dla zawodników hokeja na lodzie, hokeja na rolkach oraz łyżwiarzy figurowych.

Samorząd województwa przeznaczył też wsparcie na budowę kolejnych trzech orlików w Bydgoszczy. W ramach realizacji poprzednich edycji programu „Moje boisko – Orlik 2012”, dzięki wsparciu samorządu w Bydgoszczy uruchomiono osiem orlików

– Od dwóch lat konsekwentnie realizujemy program rozbudowy bazy sportowej w Kujawsko-Pomorskiem. Modernizujemy zaniedbaną infrastrukturę sportową oraz wspieramy gminy i powiaty w budowie hal sportowych, stadionów i boisk – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.