PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa inwestycja Capgemini w Polsce

  • AT    16 stycznia 2012 - 12:00
Nowa inwestycja Capgemini w Polsce

Opole jest piątym miastem, w którym Capgemini otwiera kolejne biuro w Polsce. Nowe Centrum rozwijać będzie usługi w zakresie outsourcingu IT.
Capgemini Polska należąca do Grupy Capgemini, światowego lidera oferującego usługi konsultingowe, informatyczne i outsourcingowe poinformowała o otwarciu nowego Centrum w Opolu. W nowym biurze o powierzchni blisko 1000 m kwadratowych zatrudnienie znajdzie 100 osób, które obsługiwać będą klientów w zakresie wsparcia informatycznego 

Jak informuje opolski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) nowa inwestycja jest wyrazem strategii firmy w zakresie rozwoju usług outsourcingu IT w Polsce, które od sześciu lat świadczone są w Centrach firmy w Katowicach i Krakowie. Centrum Capgemini w Opolu oferować będzie usługi zdalnego wsparcia technicznego użytkowników oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą informatyczną dla klientów niemieckojęzycznych. Z tego powodu rozpoczęta rekrutacja kierowana jest do osób z biegłą znajomością języka niemieckiego, komunikatywną znajomością języka angielskiego oraz posiadających doświadczenie w obsłudze klienta. W dalszej kolejności poszukiwane będą osoby z głęboką wiedzą i specjalistycznym wykształceniem w obszarze zarządzania i utrzymania infrastruktury informatycznej.

Firma Capgemini planuje zatrudnić w roku 2012 ponad 500 osób we wszystkich biurach w Polsce tj. Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Opolu. Obecnie Capgemini Polska Sp. z o.o.  zatrudnia ponad 4,6 tysiąca osób, które zajmują się doradztwem informatycznym, tworzeniem i utrzymaniem oprogramowania dla przedsiębiorstw, wdrażaniem i integracją systemów informatycznych oraz outsourcingiem procesów biznesowych i IT. Zdecydowana większość pracowników to osoby z wyższym wykształceniem, absolwenci kierunków ekonomicznych, finansowych, menedżerskich, lingwistycznych, inżynierskich i informatycznych. Wszyscy posługują się płynnie przynajmniej jednym językiem obcym - podaje Urząd Miasta.

Capgemini - jak donosi magistrat - zapewnia swoim pracownikom klarowną ścieżkę rozwoju zawodowego oraz rozwój kompetencji zawodowych poprzez pracę dla największych światowych korporacji  oraz szeroką ofertę szkoleń zarówno interpersonalnych, technicznych, jak i językowych. Firma Capgemni jest laureatem wielu prestiżowych nagród jak "Top Employer 2010", "Solidny Pracodawca 2010", "Dobra Firma 2010", "Złote Godło Jakości" ,  oraz  znalazła  się w "Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2011".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.