PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa inwestycja: Gdynia Waterfront prawie gotowa

  • pt    19 stycznia 2015 - 12:33

Nowa inwestycja zmienia wygląd gdyńskiego wybrzeża - fot. www.gdynia.pl

Nowa inwestycja w Gdyni jest już prawie gotowa. Gdynia Waterfront ma być oddana w maju. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.
Patrząc od strony basenu Prezydenta można odnieść wrażenie, że inwestycja Gdynia Waterfront została już zrealizowana. Oba nowe budynki - biurowiec i hotel Courtyard by Marriott - z zewnątrz wyglądają na gotowe, jednak we wnętrzach trwają intensywne prace wykończeniowe – informuje www.gdynia.pl.

Czytaj: Ważne, aby władze miast dostrzegły miastotwórcze znaczenie handlu

W najbliższym sąsiedztwie Sea Towers wyrosły dwa wieżowce. W pierwszym, 9-kondygnacyjnym, mierzącym 35 metrów, powstanie hotel Courtyard by Marriott, którego goście będą mieli do dyspozycji ponad 200 pokoi.

Część pierwszego piętra zostanie przeznaczona na centrum konferencyjne, a parteru na kawiarnię i restaurację. Atrakcją dla uczestników konferencji i gości hotelu będzie taras widokowy, który zaplanowano na 4. piętrze obiektu.

Drugi budynek posiada 11 pięter, a jego wysokość to 54 metry. Ma w nim funkcjonować siedziba jednego z banków. Na najwyższej kondygnacji biurowca znajduje się taras z widokiem na miasto i zatokę. Ciekawostką jest fakt, że dachy obu budynków pokrywa... trawa.

Architektura nawiązuje do stylu skandynawskiego, ale można w niej odnaleźć sporo odniesień do gdyńskiego modernizmu. Zwłaszcza zaokrągleń elewacji od strony miasta.

Kompleks posiada wspólną, jednokondygnacyjną halę garażową, w której zaparkuje około 130 aut. Co ważne, część miejsc będzie ogólnodostępna dla gdynian i turystów. Powstały też dwie rampy ułatwiające dostawy do biurowca i hotelu.

Inwestycja realizowana jest od maja 2013 roku. Inwestorem i deweloperem kompleksu jest firma Vastint, należąca grupy Inter IKEA, w której posiadaniu jest także centrum Gdynia Waterfront (dawniej Gemini).

Koncepcję architektoniczną i projekt budowlany przygotowała Pracownia Projektowa FORT z Gdańska, natomiast generalnym wykonawcą jest firma Porr Polska. Zakończenie prac planowane jest na maj 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.