PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa kładka nad drogą krajową nr 3

  • PAP    19 lutego 2012 - 12:22
Nowa kładka nad drogą krajową nr 3

Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów powstanie nad drogą krajową nr 3 Jelenia Góra-Zielona Góra w Polkowicach. Obiekt zostanie oddany do użytku w kwietniu 2013 r., a koszt inwestycji to blisko 4,3 mln zł.
Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka urzędu gminy w Polkowicach, Ewa Szczecińska-Zielińska, nowa kładka połączy centrum Polkowic z terenem tzw. Nowych Polkowic, jednego z najszybciej rozwijających się obszarów miasta.

- Inwestycja będzie służyła nie tylko pieszym, ale również rowerzystom, i zostanie przystosowana do użytku dla osób niepełnosprawnych. Zrezygnowano m.in. ze schodów zastępując je łagodnym wejściem na kładkę - wyjaśniła.

Do wyłonienia głównego wykonawcy potrzebne były aż dwa przetargi. Pierwszy został unieważniony, ponieważ kwoty zaproponowane przez oferentów znacznie przekraczały możliwości finansowe gminy. W drugim przetargu złożono 12 ofert, a najkorzystniejszą z nich okazała się propozycja firmy PW Banimex z Będzina.

Będzie to pierwsza tego typu inwestycja realizowana przez gminę, ponieważ wcześniej nigdy nie podjęto się tam budowy obiektu mostowego. Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik zaznaczył, że budowa będzie prowadzona w taki sposób, żeby nie utrudniać ruchu na drodze krajowej nr 3.

Prace budowlane mają potrwać 12 miesięcy, kładka zostanie oddana do użytku w kwietniu 2013 r. Budowa kładki jest w całości finansowana z budżetu gminy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.